Prezident Pavel vyzval motorkáře, aby nosili přilby

Kladruby (Benešovsko) - Prezident Petr Pavel dnes na akci na podporu zraněných motorkářů v Kladrubech na Benešovsku vyzval motocyklisty, aby používali přilby i při jízdách na krátké vzdálenosti. Zopakoval, že on sám je za nedávnou jízdu na motocyklu bez helmy připravený věnovat peníze na pomoc motorkářům, kteří cizí vinou skončili na vozíčku. Jakou částku na dnešní dobročinné akci Keep Respect věnoval, nechtěl upřesnit.

Redaktor RN 05.08.2023 11:56:00 1x
Prezident Pavel vyzval motorkáře, aby nosili přilby

Hodnocení

100%

Hlavu státu jedoucí na motorce bez přilby natočil divák v obci Rtyně v Podkrkonoší. Záznam zveřejnila televize CNN Prima News. Prezident se následně za přestupek omluvil na sociální síti. Uvedl, že na motorce jel pouze dohustit pneumatiky k nedaleké čerpací stanici. Vůbec jsem si neuvědomil že bych si měl vzít přilbu i na ten kousek, že už nejsem v dětských letech, uvedl dnes Pavel na setkání Keep Respect.

Krátce po zveřejnění videa prezident oznámil, že na akci na pomoc zraněným motorkářům zaplatí na dobrovolném vstupném částku vyšší, než je horní hranice pokuty ve správním řízení udělované za tento přestupek. Kolik peněz věnoval, dnes nechtěl Pavel uvést. Novinářům pouze řekl, že jako hlava státu sice má imunitu, přesto chce dát peníze na něco, v čem vidí i další účel. O akci řekl, že se jí účastnil už v minulých letech, hodlá se zúčastnit také dnešní spanilé jízdy.

Účastníky akce Keep Respect dnes Pavel vyzval, aby na cestách používali helmy i když nejedou daleko. Když pojedete někam na motorce, i na krátkou vzdálenost, vezměte si přilbu, řekl prezident účastníkům akce.

dto sd

Zdroj: ČTK
Ohodnoťte počtem hvězdiček.