Začínají jarní prázdniny pro další regiony v Česku, mimo jiné celou Vysočinu

Praha - V další části Česka dnes školákům začínají jarní prázdniny. Ode dneška platí pro Prahu 6 až 10 a okresy Cheb, Karlovy Vary, Sokolov, Nymburk, Jindřichův Hradec, Litoměřice, Děčín, Přerov, Frýdek-Místek, Havlíčkův Brod, Jihlava, Pelhřimov, Třebíč a Žďár nad Sázavou. Končí podle webu ministerstva školství 18. února.

Redaktor RN 12.02.2024 00:25:00 0x
Začínají jarní prázdniny pro další regiony v Česku, mimo jiné celou Vysočinu

Hodnocení

100%

Na Vysočině měly prázdniny původně začínat až 26. února. Ministerstvo školství je ale podle informací na webu úřadu posunulo na dřívější termín kvůli konání mistrovství světa v biatlonu v Novém Městě na Moravě na Žďársku, který končí už 18. února. Jarní prázdniny lidé často využívají k výletům za lyžováním, ale nynější teplé počasí lyžařům příliš nepřeje.

Cyklus jarních prázdnin, kdy mají týdenní volno postupně žáci škol v různých částech Česka, začal 5. února a skončí 17. března. Další volno čeká žáky a studenty koncem března. Na jednodenní velikonoční prázdniny ve čtvrtek 28. března naváže páteční státní svátek, víkend a Velikonoční pondělí, které je také dnem volna. Na žáky a studenty tak o Velikonocích čeká pět volných dní. Vyučování ve druhém pololetí bude letos ukončeno 28. června.

Harmonogram jarních prázdnin podle sídla školy:

Zdroj: ministerstvo školství

Zdroj: ČTK
Ohodnoťte počtem hvězdiček.