Týden začne teplotami pod 20 stupňů, o víkendu se oteplí

Praha - Začátek tohoto týdne bude v Česku chladný a deštivý s teplotami většinou pod 20 stupňů Celsia. O víkendu se ale oteplí až na 28 stupňů. Vyplývá to z týdenní předpovědi Českého hydrometeorologického ústavu (ČHMÚ). Chladno potrvá asi do středy a od čtvrtka se bude postupně oteplovat. Skoro po celý týden bude oblačno až polojasno.

Redaktor RN 07.08.2023 07:28:00 0x
Týden začne teplotami pod 20 stupňů, o víkendu se oteplí

Hodnocení

100%

Dnes se dokonce podle meteorologů teploty nepřiblíží ani ke dvacítce. Dnešní den bude pravděpodobně nejchladnější v tomto týdnu, nejvyšší teploty vystoupí jen na 13 až 17 stupňů Celsia, uvedli pracovníci ČHMÚ na twitteru. Přispěje k tomu podle nich i západní vítr, který bude v Čechách dosahovat místy v nárazech rychlosti kolem 55 kilometrů za hodinu. Na většině území bude pršet a ojediněle se podle předpovědi mohou objevit také bouřky.

V úterý a ve středu teploty mírně stoupnou. V úterý budou mezi 17 a 21 stupni a ve středu mezi 16 až 20 stupni. Bude oblačno až polojasno s přeháňkami či deštěm. Výraznější oteplení ale přinese počasí až ve čtvrtek a pátek. Ve čtvrtek teploty vyskočí až na 20 až 24 stupňů a v pátek na 21 až 25 stupňů. Ve čtvrtek se ještě mohou objevit přeháňky, ale pátek už bude zřejmě bez deště a bude skoro jasno až polojasno.

O víkendu se přeháňky vrátí a ojediněle se mohou vyskytnout také bouřky. Teploty ale stoupnou až skoro k tropické třicítce. Pohybovat se budou mezi 23 až 28 stupni.

Zdroj: ČTK
Ohodnoťte počtem hvězdiček.