Terezín podle režiséra ze všech nabízených lokací nejvíce připomíná Helsinky roku 1930, do kterého je snímek zasazen. Je pravda, že tady je mnohem větší teplo, než by bylo ve Finsku, poznamenal. Herci oblečení do těžkých uniforem byli dnes na place stateční, a to včetně malého kamelota, kterého hraje dvanáctiletý Henrik. Je horko, ale dá se to vydržet, řekl ČTK s tím, že finsky zatím kromě naučené jedné věty neumí.
Helsinky nejsou podle režiséra příliš dekorativní, proto strohý architektonický styl města filmařům vyhovuje. Dobové prvky jako jsou stánky, auta, nápisy přivezli s sebou. Nejtěžší bylo najít místo, kde se bude natáčet scéna rybího trhu, řekl Valkama. Nakonec se v tržiště promění autobusová zastávka na náměstí v Terezíně. Natáčet se bude ještě v obci Mšené-lázně na Litoměřicku. Do Ústeckého kraje přilákaly filmaře vouchery, které kraj nabízí.
Scénou, kdy kulisami projíždí černé vozy s únosci, začíná příběh o večírku vysoce postavených armádních důstojníků, při němž omylem odstartují pokus o sesazení prezidenta. Komičnost spočívá v tom, že velitelé, kteří se opili, si druhý den nepamatovali, že dali rozkaz k únosu a revoluci. Najednou řeší, co dál, řekl ČTK koproducent Jakub Košťál. Právě on přivedl finské filmaře do České republiky. Zjistili jsme, že Finsko a Česko jsou si docela podobné, uvedl. Na produkci se podílí také Nizozemsko a Estonsko. V Terezíně budou točit filmaři ještě týden, v následujících dnech noční scény. Věří, že teploty přes noc klesnou alespoň pod 25 stupňů Celsia.