Hasiči likvidovali na Přerovsku požár skládky s nebezpečným odpadem

Přerov - Hasiči dnes zlikvidovali požár skládky s nebezpečným odpadem v Hradčanech na Přerovsku. Požár vznikl v sobotu po poledni, náročný zásah trval téměř 20 hodin, sdělila dnes ČTK mluvčí hasičů Lucie Balážová. Příčina požáru zatím není známá, škoda je nulová.

Redaktor RN 03.06.2023 15:16:00 1x
Hasiči likvidovali na Přerovsku požár skládky s nebezpečným odpadem

Hodnocení

100%

S požárem skládky se potýkalo 16 jednotek profesionálních a dobrovolných hasičů, hasiči vyhlásili třetí stupeň požárního poplachu ze čtyř. Hustý černý dým byl viditelný z širokého okolí. Nasazen byl vrtulník s bambivakem i velkoobjemové cisterny, celkově jich na místě bylo 16. U fyzicky velice náročného zásahu pracovalo mnoho hodin 80 profesionálních i dobrovolných hasičů, kteří se po celou dobu po požářišti pohybovali v dýchacích přístrojích. Kvůli jejich vysoké spotřebě byl povolán protiplynový automobil, který na místo dopravil jejich další zásobu. Zřízena byla dvě čerpací stanoviště, uvedla mluvčí.

Skládka byla místy vysoká až deset metrů. Plocha zasažená požárem byla asi 80 krát 30 metrů, zásah komplikoval silný vítr. Hasiči také použili pěnu, aby požár dostali pod kontrolu a snížili kouř a zplodiny hoření. V sobotu po vypuknutí požáru hasiči informovali starosty okolních obcí s doporučením, aby lidé nevětrali. Na místo přijela i hasičská chemická laboratoř z Frenštátu pod Radhoštěm a měřila koncentraci zplodin v ovzduší u skládky i v okolních obcích. Žádné limity překročeny nebyly.

V sobotu večer hasiči požár lokalizovali a dál se nešířil. Po setmění rozhodl velitel zásahu o snížení počtu jednotek. I tak po celou noc pracovalo na požářišti šest jednotek. Po celou noc probíhal zásah s těžkou technikou, která rozhrabávala požářiště, odkrývala ohniska a hasiči je prolévali vodou. Následně bylo požářiště zasypáno nehořlavým materiálem a zeminou. Místo bylo předáno majiteli a byl nařízen dohled, uvedla mluvčí.

Zdroj: ČTK
Ohodnoťte počtem hvězdiček.