V Pákistánu vykolejil osobní vlak, nejméně 30 lidí zemřelo, přes 80 bylo zraněno

Islámábád - Na jihu Pákistánu dnes vykolejil osobní vlak. Při nehodě přišlo o život nejméně 30 lidí a dalších více než 80 utrpělo zranění, uvedla dnes v aktualizované bilanci nehody agentura Reuters s odvoláním na pákistánskou televizi Geo a místní představitele.

Redaktor RN 06.08.2023 15:39:00 0x
V Pákistánu vykolejil osobní vlak, nejméně 30 lidí zemřelo, přes 80 bylo zraněno

Hodnocení

100%

Vlak byl na cestě z Karáčí do Rávalpindí. Havaroval v jihopákistánské provincii Sindh poblíž stanice zhruba 275 kilometrů od Karáčí, přičemž deset vagonů sjelo z kolejí a několik se jich převrátilo. Zranění byli rozvezeni do blízkých nemocnic.

Podle agentur vlakem cestovalo asi 1000 pasažérů. Snímky zveřejněné místními médii ukazují lidi, jak rozbíjejí okna soupravy, aby pomohli cestujícím ven ze zkroucených vagónů. V nich podle televize Geo stále zůstávají někteří pasažéři uvězněni.

Pákistánský ministr železnic Saad Rafík prohlásil, že podle předběžného vyšetřování jel vlak normální rychlostí. Vyšetřovatelé se snaží zjistit, co bylo příčinou vykolejení. Podle ministra nelze vyloučit technický problém ani sabotáž.

K nehodám vlaků v Pákistánu dochází poměrně často. Tamní tratě jsou špatně udržované, celý železniční systém je zastaralý a bezpečnostní standardy jsou nízké. Komunikační a signalizační systémy jsou z koloniální éry a nebyly modernizovány.

V červnu 2021 zahynulo při srážce dvou vlaků, z nichž jeden vykolejil, na jihu země 65 lidí a 150 bylo zraněno. V říjnu 2019 uhořelo při požáru vlaku 75 cestujících. V roce 2005 při srážce dvou vlaků zahynulo více než 100 lidí.

Zdroj: ČTK
Ohodnoťte počtem hvězdiček.