USA podaly žalobu na čtyři ruské vojáky podezřelé z mučení Američana

Washington - Ministerstvo spravedlnosti USA dnes podalo žalobu kvůli možnému spáchání válečných zločinů na čtyři ruské vojáky podezřelé z únosu a mučení Američana během ruské invaze na Ukrajinu. Informovala o tom agentura AP, podle níž jde o první případ svého druhu.

Redaktor RN 06.12.2023 21:05:00 0x
USA podaly žalobu na čtyři ruské vojáky podezřelé z mučení Američana

Hodnocení

100%

Čtyři Rusové jsou podezřelí z únosu Američana z jeho domova v ukrajinské vesnici v roce 2022. Americký občan byl bit a vyslýchán, zatímco byl po deset dní držen v ruském vojenském zařízení. Následně byl i se svou ukrajinskou ženou evakuován, uvedly americké úřady.

Američan federálním vyšetřovatelům, kteří loni přicestovali na Ukrajinu, řekl, že ruští vojáci ho unesli, svlékli ho donaha, mířili mu zbraní na hlavu a surově ho zbili, uvedl americký ministr pro vnitřní bezpečnost Alejandro Mayorkas. Důkazy, které shromáždili naši agenti, hovoří o brutalitě, zločinnosti a podlosti ruské invaze, řekl Mayorkas.

Podle AP jde o první případ, kdy Spojené státy podaly žalobu v souvislosti s válečnými zločiny kvůli šikanování Američana. Američtí vyšetřovatelé včetně agentů FBI podle Mayorkase hovořili s dotyčným Američanem, jeho příbuznými a dalšími lidmi, kteří byli v okolí vesnice Mylove zhruba v době únosu, aby identifikovali čtveřici Rusů.

Zdroj: ČTK
Ohodnoťte počtem hvězdiček.