Ukrajinské síly hlásí odražení ruských útoků u Avdijivky

Kyjev - Ukrajinské síly za uplynulých 24 hodin podnikly zhruba dvě desítky útoků na pozice ruských vojsk a zasáhly mimo jiné jeden ruský systém elektronického boje. Ve svém nejnovějším hlášení o průběhu bojů o tom podle agentury Unian informoval generální štáb ukrajinské armády. Invazní síly podle stejného hlášení podnikly na 30 raketových, 52 leteckých útoků a 75 útoků z raketometů na pozice ukrajinských vojsk i rezidenční oblasti.

Redaktor RN 07.08.2023 07:51:00 0x
Ukrajinské síly hlásí odražení ruských útoků u Avdijivky

Hodnocení

100%

Ukrajinské síly odrazily za ostré palby dělostřelectva a intenzivních leteckých úderů ruské útoky u Avdijivky na východě Ukrajiny, oznámil také podle serveru Ukrajinska pravda štáb. Zdůraznil, že ruské útoky si i v uplynulém dni vyžádaly životy mezi ukrajinskými civilisty a působily škody civilním obydlím. Pravděpodobnost (ruských) raketových a leteckých úderů po celém ukrajinském území je nadále vysoká, varoval.

Ruské síly musejí kvůli poškození dvou mostů na anektovaný poloostrov Krym při pohybu mezi poloostrovem a jihem Ukrajiny používat delší trasy, podotkl ve své nové zprávě americký Institut pro studium války (ISW). Mosty o víkendu podle ruských představitelů zasáhly ukrajinské rakety Strom Shadow. Podobnými útoky si Ukrajinci připravují půdu pro budoucí protiofenzivní operace, uvedli také američtí analytici.

Zdroj: ČTK
Ohodnoťte počtem hvězdiček.