Ukrajinci podle ruských úřadů ostřelovali polní nemocnici v Záporožské oblasti

Kyjev - Ukrajinská armáda podle šéfa ruské okupační správy v ukrajinské Záporožské oblasti Vladimira Rogova ostřelovala ruskou polní nemocnici na východě regionu. Rogov o tom bez dalších podrobností informoval na telegramu. Šéf tohoto ukrajinského regionu Jurij Malaško uvedl, že při ruském ostřelování městečka nedaleko Záporoží zahynuli dva lidé.

Redaktor RN 02.06.2023 11:31:00 1x
Ukrajinci podle ruských úřadů ostřelovali polní nemocnici v Záporožské oblasti

Hodnocení

100%

Informace o obětech se upřesňují, uvedl Rogov o útoku na polní nemocnici v Rozivce u hranice Záporožské a Doněcké oblasti. Přišel podle něj kolem 11:00 místního času (10:00 SELČ).

Šéf ukrajinské správy Záporožské oblasti Malaško podle RBK Ukrajina řekl, že Rusové dnes ostřelovali městečko Komyšuvacha na hlavním silničním tahu vedoucím směrem z oblastní metropole Záporoží na jihovýchod. Zasáhli obytný dům. O život přišly ženy ve věku 44 a 77 let, další tři ženy a jeden muž utrpěli zranění.

Rusové část ukrajinské Záporožské oblasti obsadili loni na jaře po začátku své invaze na Ukrajinu. Moskva ji loni na podzim společně s Chersonskou, Doněckou a Luhanskou oblastí prohlásila za součást území Ruské federace. Mezinárodní společenství však začlenění těchto ukrajinských území do Ruska neuznává.

Zdroj: ČTK
Ohodnoťte počtem hvězdiček.