Šest mrtvých v ruském městě po otravě alkoholem

Moskva - Nejméně šest mrtvých si vyžádala otrava nápoji s nízkým obsahem alkoholu v ruském městě Dimitrovgrad, dalších šest otrávených bojuje o život na jednotce intenzivní péče, oznámila dnes agentura Interfax s odvoláním na starostu města. Dimitrovgrad se nachází asi 80 kilometrů východně od Uljanovska v evropské části Ruska.

Redaktor RN 05.06.2023 10:42:00 2x
Šest mrtvých v ruském městě po otravě alkoholem

Hodnocení

100%

Starosta Andrej Bolšakov uvedl, že celkem 12 lidí o víkendu vyhledalo lékaře poté, co se otrávili nebezpečnými nápoji, které nyní úřady stahují z obchodů. Starosta ujistil, že pacienti dostávají veškerou potřebnou péči a přislíbil podpořit pozůstalé. Současně obyvatele vyzval, aby se vyhýbali nebezpečným lihovinám.

Regionální pobočka úřadu na ochranu zdraví spotřebitelů Rospotrebnadzor uvedla, že v celé Uljanovské oblasti se celkem 14 lidí otrávilo rozlévaným nápojem Mister Cider, osm z nich otravu nepřežilo. Otravy vyšetřují kriminalisté.

Podobné případy nejsou v Rusku vzácností, často souvisí s domácí výrobou alkoholu. Lidé totiž hledají levnější varianty vodky prodávané v obchodech. Do médií se obvykle zprávy o otravách dostanou pouze v případě většího počtu obětí. Například v říjnu 2021 si otravy metanolem ve Sverdlovské oblasti a jejím správním středisku Jekatěrinburgu vyžádaly nejméně 35 obětí na životech. Úmrtí se spojovala s konzumací podomácku vyrobeného alkoholu. V Orenburské oblasti u hranic s Kazachstánem ve stejné době přišlo o život rovněž 35 lidí, kteří před tím také požili alkohol s metanolem.

Zdroj: ČTK
Ohodnoťte počtem hvězdiček.