Sedm zraněných při ruském ostřelování Chersonu, hlásí Kyjev

Kyjev - Nejméně sedm zraněných si dnes vyžádalo ostřelování Chersonu na jihu Ukrajiny ruskými děly, uvedl na svém webu list Ukrajinska pravda s odvoláním na místní úřady. Ruská palba podle nich zranila hasiče zasahující u hořícího kostela a také cestující v kolemjedoucím trolejbusu městské dopravy.

Redaktor RN 03.08.2023 12:36:00 0x
Sedm zraněných při ruském ostřelování Chersonu, hlásí Kyjev

Hodnocení

100%

Zraněni byli tři cestující z trolejbusu, který jel okolo kostela během ruského ostřelování. Sanitka rychlé pomoci je odvezla do nemocnice. Devětatřicetileté ženě a třiapadesátiletému muži byla poskytnuta lékařská péče. Těžké zranění hrudního koše a poranění lebky utrpěl čtyřiasedmdesátiletý senior, lékaři bojují o jeho život, uvedl na telegramu šéf oblastní správy Oleksandr Prokudin.

Ruská děla podle šéfa prezidentské kanceláře Andrije Jermaka střílela po městské dopravě, přepravující lidi ráno do práce.

Rusové také stříleli na kostel svaté Kateřiny, kde vypukl požár. Během hašení následovalo další ostřelování. Zranění utrpěli čtyři hasiči, všichni byli hospitalizováni, uvedlo ukrajinské ministerstvo vnitra.

Od vypuknutí války Ruska proti Ukrajině přišlo o život 10.749 civilistů, dalších 15.599 utrpělo zranění, uvedla dnes ukrajinská generální prokuratura. V tomto počtu je také 499 zabitých a 1090 zraněných dětí, řekl agentuře Interfax-Ukrajina Jurij Belousov, šéf odboru prevence válečných zločinů generální prokuratury. Uvedená čísla ale i tak pokládá jen za vrcholek ledovce, protože se mohou znásobit, jakmile Ukrajina osvobodí nyní Ruskem okupovaná území.

Úřad vysokého komisaře OSN pro lidská práva ve své nejnovější svodce uvádí, že za této války přišlo o život 9369 civilistů, připomněla ruská redakce BBC. Dodala, že také experti OSN připouštějí, že skutečný počet obětí bude mnohem vyšší, protože nejsou přesné údaje například z měst Mariupol, Lysyčansk, Severodoněck či Popasna, kde během ruského bombardování a pouličních bojů mohly zahynout tisíce lidí.

Zdroj: ČTK
Ohodnoťte počtem hvězdiček.