Rusové zasáhli obytný dům v Dnipru, pět lidí bylo zraněno, uvedl ministr

Kyjev - Rusové zasáhli vícepodlažní obytný dům ve městě Dnipro, nejméně pět lidí utrpělo zranění, oznámil dnes večer ukrajinský ministr vnitra Ihor Klymenko podle listu Ukrajinska pravda. Stalo se tak krátce poté, co byl v celé zemi opět vyhlášen letecký poplach, varující před vzdušným útokem. Na místě zasaženého objektu v Dnipru pracovali záchranáři a policisté, kteří obcházeli jednotlivé byty a poskytovali lidem nezbytnou pomoc, dodal Klymenko.

Redaktor RN 28.07.2023 21:11:00 0x
Rusové zasáhli obytný dům v Dnipru, pět lidí bylo zraněno, uvedl ministr

Hodnocení

100%

Oběťmi jsou čtyři muži ve věku od 18 do 53 let a 77letá žena. Všichni byli ošetřeni na místě a nemuseli být hospitalizováni, uvedl ukrajinský ministr vnitra.

Opět ruský raketový teror, komentoval útok ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj, podle kterého kromě výškové budovy byla zasažena i budova místní pobočky ukrajinské tajné služby SBU. Všechny potřebné služby jsou na místě. Rychle reagujeme a pomáháme lidem, uvedl Zelenskyj a přislíbil udělat vše pro potrestání Ruska za agresi a teror. Ti bastardi si to zodpoví. Uděláme vše pro spravedlnost, napsal.

Po ruském útoku vypukl požár, který zachvátil asi 100 metrů čtverečních, uvedl šéf oblastní správy Serhij Lysak podle agentury Unian.

Rusové podle deníku zasáhli nově postavený dvanáctipatrový obytný dům v centru města, ve kterém řada bytů ještě byla prázdná. A už dávno je pustá podle listu i budova SBU.

Dnipro leží asi 400 kilometrů jihovýchodně od Kyjeva.

Letos 14. ledna při zásahu obytné budovy v Dnipru protilodní střelou dlouhého dosahu Ch-22, vypuštěnou z ruského bombardéru, zahynulo 45 lidí včetně šesti dětí. Dalších osm desítek lidí bylo zraněno, uvádějí ukrajinské úřady. Moskva popírá, že by útočila na civilisty a civilní cíle.

Zdroj: ČTK
Ohodnoťte počtem hvězdiček.