Rusové zasáhli nemocnici v Chersonu, zabili lékaře, tvrdí ukrajinské úřady

Kyjev - Ruské jednotky při dnešním ostřelování centra Chersonu na jihu Ukrajiny zasáhly zdravotnické zařízení. Zahynul lékař, zdravotní sestra utrpěla zranění, napsal na svém webu listu Ukrajinska pravda s odvoláním na městské úřady a prokuraturu.

Redaktor RN 01.08.2023 13:50:00 0x
Rusové zasáhli nemocnici v Chersonu, zabili lékaře, tvrdí ukrajinské úřady

Hodnocení

100%

Zásah utrpělo zdravotnické zařízení. Zahynul mladý lékař, který zde pracoval jen pár dní. Zraněna byla zdravotní sestra, o její život teď lékaři bojují, uvedl velitel vojenské správy města Roman Mročko.

Lékař podle sdělení oblastní prokuratury podlehl množství poranění způsobených střepinami. Údaje o počtu zraněných se upřesňují. Prokurátoři uvedli, že incident dokumentují jako válečný zločin spáchaný armádou agresora.

Moskva stále popírá, že by ruští vojáci útočili na Ukrajině na civilisty nebo na civilní cíle.

Cherson byl jediným oblastním centrem, kterého se ruská vojska dokázala zmocnit po svém vpádu na Ukrajinu loni v únoru. Pod tlakem ukrajinské protiofenzívy se ovšem loni v listopadu musela stáhnout z města ležícího na pravém, západním břehu Dněpru.

Ruské síly v noci na dnešek pomocí dronů podnikly další vzdušný útok na Charkov, druhé největší ukrajinské město. Při náletu byl jeden člověk zraněn, uvedl policejní náčelník Volodymyr Tymošenko podle serveru Suspilne.

Jeden ze šesti či sedmi dronů Šáhed, útočících přímo na cíl za cenu vlastního zničení, podle Tymošenka zasáhl střední odborné učiliště, kde se podle portálu zřítila dvě ze tří podlaží centrální budovy. V učilišti v době útoku žádní lidé nebyli.

Zásah kromě učiliště utrpěl také sportovní objekt, jehož hlídač byl zraněn, řekl mluvčí prokuratury v Charkovské oblasti Dmytro Čubenko. Raněný byl podle něj hospitalizován.

Policejní náčelník Tymošenko zdůraznil, že terčem náletu ruských dronů íránské výroby se v Charkově nestal žádný vojenský objekt, v zasažených místech ani nebyli žádné vojáci.

Starosta východoukrajinského města Ihor Terechov dříve uvedl, že v centru bylo slyšet tři výbuchy a že zásah utrpěla ubytovna.

Rusové útočí na Charkov bezpilotními letouny, uvedl Terechov na Telegramu s tím, že byly slyšet tři exploze v hustě obydlených oblastech v centru města. Jeden z dronů zničil dvě patra ubytovny. Hoří tam a pracují záchranné jednotky, dodal.

Rozhlasová a televizní stanice Suspilne uvedla, že po řadě výbuchů nastaly ve městě výpadky dodávek elektrické energie a vody.

Ruská vojska v posledních týdnech zesílila útoky na Charkov a přilehlou oblast za použití bezpilotních letounů a raket různých typů. V noci na pondělí byl v Charkově po výbuchu rakety ze systému S-300 zraněn nejméně jeden člověk, připomněl server RBK-Ukrajina.

Zdroj: ČTK
Ohodnoťte počtem hvězdiček.