Rusové při ostřelování Chersonu zasáhli bytový dům, zahynula žena

Cherson - Rusové v noci na dnešek zasáhli při ostřelování devítipodlažní bytový dům v Chersonu na jihu Ukrajiny a způsobili v něm požár. Dva hasiči utrpěli při následném zásahu popáleniny a osmi lidem zdravotníci diagnostikovali nervový šok, uvedl podle zpravodajského portálu Ukrajinska pravda šéf oblastní správy Oleksandr Prokudin. Jedna žena při ostřelování města zahynula.

Redaktor RN 07.08.2023 09:06:00 0x
Rusové při ostřelování Chersonu zasáhli bytový dům, zahynula žena

Hodnocení

100%

Devítipodlažní dům Rusové v noci na dnešek podle Prokudina zasáhli nejméně dvakrát, a to před jednou hodinou ranní místního času (v neděli před půlnocí SELČ) a po třetí ráno místního času. Z oznámení šéfa oblastní správy není ale jasné, zda uvedená oběť, 59letá žena, zahynula v tomto, nebo v jiném domě v Chersonu. Podle Prokudina se tak ale stalo při zasažení budovy dělostřeleckým granátem.

Šéf správy Chersonu Roman Mročko sdělil, že různě závažná zranění během noci utrpělo nejméně 12 obyvatel města. Nepřítel znovu a znovu terorizuje obyvatele Chersonu, citovala ho agentura Unian.

Obyvatelé Chersonu, z nějž se loni na podzim stáhla ruská vojska, trpí častým dělostřeleckým ostřelováním. Zranění nejméně devíti lidí způsobila ruská palba také ve čtvrtek. Jejím terčem se stali lidé v trolejbusu, chodec i hasiči zasahující u hořícího chrámu svaté Kateřiny. V úterý ruské síly ve městě zasáhly zdravotnické zařízení, kde zahynul lékař.

Zdroj: ČTK
Ohodnoťte počtem hvězdiček.