Rusko podle odhadů Západu u Bachmutu přišlo o 60.000 vojáků

Londýn - Západní činitelé odhadují, že Rusko při dobývání Bachmutu na východě Ukrajiny ztratilo 60.000 vojáků. Tento údaj zahrnuje jak mrtvé, tak raněné, píše britská televize SkyNews na svých internetových stránkách. Za celý rok a čtvrt invaze na Ukrajinu přišlo Rusko podle odhadů o více než 200.000 zraněných či mrtvých.

Redaktor RN 02.06.2023 07:43:00 1x
Rusko podle odhadů Západu u Bachmutu přišlo o 60.000 vojáků

Hodnocení

100%

Rusko minulý měsíc oznámilo, že po přibližně rok trvající bitvě Bachmut dobylo. Odhadujeme, že za ovládnutí sektoru Bachmut-Popasna Rusko zaplatilo nejméně 60.000 oběťmi, uvedl podle SkyNews nejmenovaný představitel a dodal, že jde o konzervativní odhad. Asi třetina z tohoto počtu jsou podle něho mrtví. Informace o ztrátách na ukrajinské straně nejsou k dispozici.

Rusko s ukrajinskými obránci tvrdé boje o Bachmut, který Kyjev nyní nepovažuje za nijak strategicky důležitý, vedlo zejména od zimních měsíců. Prakticky všechny budovy ve městě jsou nyní zničené. V roce 2021 tam žilo asi 75.000 obyvatel.

Podle zdroje SkyNews se ukrajinské jednotky nyní ze zastavěných částí města stáhly. Město také podle všeho opouštějí příslušníci ruské žoldnéřské Wagnerovy (v ruském přepisu Vagnerovy) skupiny. Šéf wagnerovců Jevgenij Prigožin ve videu zveřejněném v noci na čtvrtek uvedl, že do pondělka jeho jednotky všechny pozice v této části fronty předají pravidelné ruské armádě.

Zdroj: ČTK
Ohodnoťte počtem hvězdiček.