Ruské ostřelování podle Kyjeva zabilo tři lidi a poničilo energetická zařízení

Kyjev - Při ruském ostřelování dnes na Ukrajině zemřeli tři lidé, poškození utrpělo také elektrické vedení a plynovod. Podle agentury Reuters to dnes uvedly úřady v ukrajinské Dněpropetrovské a Chersonské oblasti.

Redaktor RN 20.11.2023 16:22:00 1x
Ruské ostřelování podle Kyjeva zabilo tři lidi a poničilo energetická zařízení

Hodnocení

100%

Starší žena zemřela a jeden muž byl zraněn následkem ruského dělostřeleckého útoku na Nikopol, uvedl s odkazem na město na pravém břehu řeky Dněpr šéf Dněpropetrovské oblasti Serhij Lysak. Bylo poškozeno elektrické vedení a plynovod, dodal na komunikační platformě Telegram.

Dnes ráno zahynuli také dva řidiči, když ruské síly zasáhly parkoviště soukromé dopravní společnosti v Chersonu na jihu Ukrajiny, uvedl šéf Chersonské oblasti Oleksandr Prokudin. Oblastní prokuratura útok, při němž byl zraněn ještě další člověk, vyšetřuje jako válečný zločin.

Ruské síly pravidelně ostřelují Cherson a další obce zpoza řeky Dněpr od chvíle, kdy tuto oblast loni v listopadu osvobodily ukrajinské síly. Ukrajina minulý týden uvedla, že jejím vojákům se v Chersonské oblasti podařilo zatlačit ruská vojska tři až osm kilometrů dál od levého břehu Dněpru s cílem znemožnit Rusům ostřelovat pravý břeh.

Zdroj: ČTK
Ohodnoťte počtem hvězdiček.