Ruská protivzdušná obrana zničila dron mířící k Moskvě, uvedl starosta

Moskva - Ruská protivzdušná obrana zničila bezpilotní letoun, který mířil k Moskvě, uvedl dnes starosta metropole Sergej Sobjanin. Ruské ministerstvo obrany informovalo o likvidaci dronů v Moskevské oblasti, z útoků viní Ukrajinu. Kyjev se nevyjádřil. Agentura TASS mezitím napsala, že moskevské letiště Vnukovo dočasně omezilo odlety a přílety. Konkrétní důvody pro tento krok neuvedlo. Podle agentury Reuters Vnukovo nedávno podobné opatření přijalo, když byla Moskva terčem útoku dronů.

Redaktor RN 06.08.2023 11:42:00 0x
Ruská protivzdušná obrana zničila dron mířící k Moskvě, uvedl starosta

Hodnocení

100%

Z důvodů, které letiště nemůže ovlivnit, byla na letišti Vnukovo zavedena dočasná omezení příletů a odletů letadel, uvedla tisková služba moskevského letiště s poznámkou, že část letů byla z bezpečnostních důvodů od 10:25 moskevského času (9:26 SELČ) odkloněna na jiná moskevská letiště.

Sobjanin mezitím uvedl, že kolem jedenácté hodiny dopoledne (10:00 SELČ) se pokusil do Moskvy proniknout bezpilotní letoun. Protivzdušná obrana ho při přiblížení zničila, napsal na telegramu starosta.

Zanedlouho o likvidaci dronu v okolí metropole informovalo ruské ministerstvo obrany. Dnes v 11.27 (10:27 SELČ) byl zmařen pokus kyjevského režimu provést teroristický útok bezpilotními letouny na objekty na území Moskevské oblasti, oznámil resort obrany podle agentury TASS. Protivzdušná obrana podle něj dron zničila na území Podolského okresu, tedy jižně od metropole. Nejsou hlášeny oběti ani škody.

Ruská metropole se v posledních měsících stala opakovaně terčem dronů. Před několika dny Rusko obvinilo Ukrajinu ze dvou úderů bezpilotními letouny na obchodní čtvrť Moscow-City (v ruském přepisu Moskva-Sity), při jednom z nich utrpěl zranění příslušník ostrahy. Koncem května zasáhly drony i některé z nejprestižnějších moskevských částí včetně Leninského prospektu nebo západní Moskvy, kde sídlí ruská elita včetně prezidenta Vladimira Putina. Představitelé ruské vlády viní z útoků Ukrajinu a mluví o mezinárodním terorismu.

Kyjev tvrzení o útoku oficiálně nekomentoval, prezident Volodymyr Zelenskyj nedávno řekl, že válka se vrací na území Ruska a že jde o naprosto spravedlivý proces. Rusko podniká při své vojenské agresi vůči sousední zemi vzdušné údery na ukrajinská města často, využívá k nim nejčastěji střely s plochou dráhou letu a drony íránské výroby.

Zdroj: ČTK
Ohodnoťte počtem hvězdiček.