Římská radnice zvažuje omezit přístup k Fontáně di Trevi po skoku turisty

Řím - Představitelé římské radnice chtějí omezit přístup k jedné z nejznámějších památek ve "věčném městě" - pozdně barokní Fontáně di Trevi. Reagují tak na zprávu, že jeden turista vylezl na sochu ve fontáně a pak skočil do vody, píše italský tisk. Obdobný incident se podle novin stal v posledních týdnech několikrát a od koupání ve známé památce turisty neodradila ani pokuta ve výši několika set eur.

Redaktor RN 29.07.2023 07:49:00 0x
Římská radnice zvažuje omezit přístup k Fontáně di Trevi po skoku turisty

Hodnocení

100%

Nejnovější případ kritizoval radní pro cestovní ruch Alessandro Onorato, který ho označil za čiré barbarství. Nadešel čas rozhodnout o omezení přístupu k fontáně, řekl radní, který vyzval k součinnosti s celostátní policií či ministerstvem kultury. Pokuty, které rozdávají strážníci, či výzvy k používání rozumu už nestačí, uvedl politik.

Skoky do známé fontány v centru Říma nejsou ojedinělé. Jen v uplynulých týdnech se tak stalo několikrát, uvedla italská média. Většinou se tak děje za přihlížení desítek či stovek dalších turistů. Netečnost přihlížejících či jejich potlesk jsou italským tiskem rovněž tvrdě kritizovány. Známou památku použili pro svou demonstraci proti fosilním palivům i členové organizace Ultima Generazione (Poslední generace), kteří vodu ve fontáně obarvili.

V posledních týdnech římská média také informovala o několika případech, kdy mladí turisté vyryli do zdi Kolosea své jméno či jiné vzkazy. Podle informací agentury Reuters hrozí za vandalismus v Koloseu pokuta nejméně 15.000 eur (asi 355.000 korun) a až pětiletý trest vězení. Koupání ve Fontáně di Trevi pak městští strážníci obvykle trestají pokutou 450 eur (zhruba 10.000 korun).

Zdroj: ČTK
Ohodnoťte počtem hvězdiček.