Řecké úřady zrušily stav nouze na ostrově Rhodos, hoří ale u Olympie

Atény/Praha - Řecké úřady dnes podle portálu eKathimerini zrušily stav nouze na ostrově Rhodos. Vyhlásily ho tam před několika dny v souvislosti s ničivými požáry. Agentura DPA informovala, že několik lesních požárů se rozhořelo nedaleko antické Olympie v západní části Peloponéského poloostrova a že civilní ochrana vyzvala obyvatele několika vesnic k evakuaci.

Redaktor RN 29.07.2023 18:45:00 0x
Řecké úřady zrušily stav nouze na ostrově Rhodos, hoří ale u Olympie

Hodnocení

100%

Naopak lidi na Rhodu, kteří své domovy museli opustit kvůli živelní katastrofě trvající více než deset dnů, se po zrušení stavu nouze mohou vrátit. Požáry, které hořely na různých místech ostrova, se hasičům podařilo uhasit. Někde se ale plameny objevily znovu, a tak záchranáři zůstávají v pohotovosti.

Místopředseda Asociace cestovních kanceláří České republiky (ACK ČR) Jan Papež dnes v tiskové zprávě uvedl, že zahraniční turisté se na Rhodos vracejí a že letoviska znovu otevírají. České ministerstvo zahraničí už ve svém doporučení neupozorňuje na žádnou oblast, kam by na ostrově nedoporučilo cestovat.To, že se situace na Rhodu uklidnila, dokládá podle Papeže i skutečnost, že se do Česka vrátili zástupci konzulárního oddělení ministerstva zahraničí, kteří přímo na místě pomáhali českým turistům, i čeští hasiči, kteří v zasažené oblasti sledovali zásah záchranářů.

U Olympie podle DPA zasahuje 29 hasičských jednotek. Nasadili tam pět letadel a jeden vrtulník.

Zdroj: ČTK
Ohodnoťte počtem hvězdiček.