Při ostřelování zemřelo v Luhanské oblasti pět lidí, tvrdí Moskva

Kyjev - Při ukrajinském ostřelování obce Karpaty v Ruskem okupované ukrajinské Luhanské oblasti na východě země v noci na dnešek zahynulo pět lidí a 19 bylo zraněno, tvrdí podle agentur Moskvou dosazená správa regionu. Ukrajinské úřady mezitím informovaly o pěti zraněných civilistech v Chersonské oblasti za uplynulý den a o zraněném dítěti v Dněpropetrovské oblasti při útocích ruské armády.

Redaktor RN 31.05.2023 08:59:00 1x
Při ostřelování zemřelo v Luhanské oblasti pět lidí, tvrdí Moskva

Hodnocení

100%

Ukrajinské ozbrojené síly podle okupační správy Luhanské oblasti zaútočily pomocí amerických raketometů HIMARS a zasáhly mimo jiné místní drůbežárnu.

Kyjev zatím na zprávu nereagoval, nicméně téměř nikdy se oficiálně nehlásí k útokům na Moskvou kontrolovaná ukrajinská území nebo přímo v Rusku, poznamenala agentura Reuters. Luhanská oblast je jedním ze čtyř regionů, které se Moskva pokusila anektovat po své invazi do sousední země; v současné době ji Rusové téměř celou okupují.

Agentura Ukrinform mezitím informovala o ruských útocích pomocí dronů na Dněpropetrovskou oblast na východě země, která se nachází blízko frontové linie. Při úderu v úterý večer na obec Marhanec nebyl nikdo zraněn, při dnešním ranním útoku na Mežyrič u Pavlohradu utrpěl zranění osmiletý chlapec, píše agentura s odvoláním na místního činitele Mykolu Lukašuka.

V Chersonské oblasti na jihu země, kterou frontová linie protíná, za uplynulý den utrpělo zranění při ruském ostřelování pět lidí, píše server Ukrajinska pravda s odkazem na oblastní správu.

Podobné informace jednotlivých stran konfliktu nelze v podmínkách války bezprostředně nezávisle ověřit.

Zdroj: ČTK
Ohodnoťte počtem hvězdiček.