Polský dobrovolnický sbor tvrdí, že se účastnil bojů v Belgorodské oblasti

Kyjev - Takzvaný Polský dobrovolnický sbor, jenž působí na straně ukrajinských ozbrojených sil, se přihlásil k účasti v bojích v ruské Belgorodské oblasti. Informovala o tom dnes polská média s odvoláním na prohlášení polských bojovníků. K zodpovědnosti za vpády do ruského regionu hraničícího s Ukrajinou se dosud hlásila dvě uskupení - Ruský dobrovolnický sbor a Legie Svoboda Rusku, které podle dostupných informací tvoří zřejmě Rusové působící na Ukrajině.

Redaktor RN 04.06.2023 22:42:00 1x
Polský dobrovolnický sbor tvrdí, že se účastnil bojů v Belgorodské oblasti

Hodnocení

100%

Všichni nám kladou jedinou otázku, zda jsme se zúčastnili operace na území Belgorodské oblasti ... Odpověď je jednoznačná, samozřejmě ano! uvedlo polské uskupení na telegramovém kanálu podle serveru Polsat News. Skupina dále tvrdí, že se účastnila plnění bojového úkolu společně s Ruským dobrovolnickým sborem.

Akce se zúčastnila první útočná skupina sboru. Všichni se z úkolu vrátili celí a zdraví. Zadaný úkol byl úspěšně splněn, sdělilo dále uskupení. Není však jasné, které konkrétní akce se polští bojovníci zúčastnili, poznamenal web Wprost.

Belgorodská oblast, podobně jako další ruské regiony sousedící s Ukrajinou, od začátku ruské invaze poměrně často hlásí útoky na svém území. V poslední době se v regionu podle tamního gubernátora Vjačeslava Gladkova situace zhoršila. Gladkov v posledních dnech takřka pravidelně informuje o ostřelování příhraničního regionu ze strany Ukrajiny a minulý týden se Belgorodská oblast stala dějištěm ozbrojených střetů, které podle ruských úřadů vyvolal vpád ukrajinských sabotážních skupin.

Podle Kyjeva i médií do oblasti pronikli Rusové z oddílů Legie Svoboda Rusku a Ruského dobrovolnického sboru. Legie svoboda Rusku tento týden uvedla, že ruští partyzáni v bojích v Belgorodské oblasti pokračují. Dnes Gladkov sdělil, že do obce Novaja Tavolžanka vstoupily sabotážní a průzkumné skupiny a bojuje se tam. Ruské ministerstvo obrany později prohlásilo, že pomocí dělostřelectva v oblasti zahnalo skupinu ukrajinských teroristů. O akci v oblasti dnes informovali rovněž ruští partyzáni. Ukrajina, která se už déle než 15 měsíců brání ruské vojenské agresi, se oficiálně k útokům na ruské území nehlásí.

Podobná prohlášení jednotlivých stran konfliktu není možné v podmínkách války bezprostředně nezávisle ověřit.

Polský dobrovolnický sbor je první jednotkou působící v rámci ukrajinských ozbrojených sil, která se skládá výhradně z Poláků, píše Polsat News s tím, že jeho vznik byl oznámen v únoru. V tuto chvíli je známo, že polští dobrovolníci se účastní misí, do kterých jsou zapojeni také členové Ruského dobrovolnického sboru a Legie Svoboda Rusku, poznamenal web.

Zdroj: ČTK
Ohodnoťte počtem hvězdiček.