Polsko dopadlo dalšího podezřelého ze špionáže pro Rusy, uvedl ministr

Varšava - Polsko zadrželo Bělorusa podezřelého ze špionáže pro Rusko, oznámil dnes ministr vnitra Mariusz Kamiński na sociální síti X, dříve známé jako twitter. Soud podle agentury PAP na běloruského občana uvalil tříměsíční vazbu. Podle ministra jde o 16. dopadeného podezřelého z účasti v ruské špionážní síti.

Redaktor RN 04.08.2023 11:02:00 0x
Polsko dopadlo dalšího podezřelého ze špionáže pro Rusy, uvedl ministr

Hodnocení

100%

Bělorus se podílel na pozorování vojenských objektů a přístavů, vyvíjel také propagandistickou činnost ve prospěch Ruska, uvedl ministr.

Zadržení v pořadí 15. podezřelého oznámil Kamiński minulý měsíc. Agenti tajné služby zadrželi ukrajinského občana, který pracoval pro Rusy a v Polsku pobýval od roku 2019, uvedla tehdy agentura PAP s odvoláním na prokuraturu. Zadrženému Ukrajinci hrozí až deset let vězení.

Polsko, přes které proudí dodávky západního vojenského materiálu na Ukrajinu, tvrdí, že se stalo důležitým cílem ruských špionů, a viní Moskvu z pokusu o destabilizaci země.

Na konci června Polsko zadrželo profesionálního ruského hráče ledního hokeje podezřelého ze špionáže. V březnu rozkrylo ruskou špionážní síť a zadrželo devět lidí, kteří údajně chystali sabotážní akce a monitorovali železniční tratě vedoucí na Ukrajinu. V dubnu pak Polsko oznámilo, že zavádí zakázanou zónu v okruhu 200 metrů kolem terminálu na zkapalněný zemní plyn (LNG) ve Svinoústí (Świnoujście) na pobřeží Baltského moře, a to kvůli obavám z ruské špionáže.

Zdroj: ČTK
Ohodnoťte počtem hvězdiček.