Počet obětí slovinských povodní stoupl na šest, hrozí sesuvy půdy

Lublaň - Záchranáři dnes objevili další dvě oběti povodní, které v minulých dnech postihly Slovinsko. Celkový počet mrtvých tak stoupl na šest, ale bilance může nadále růst, protože záchranné týmy se ještě nedostaly do některých odříznutých oblastí. Hrozí navíc sesuvy půdy. Informovala o tom dnes slovinská média.

Redaktor RN 07.08.2023 10:08:00 0x
Počet obětí slovinských povodní stoupl na šest, hrozí sesuvy půdy

Hodnocení

100%

Ani noc na dnešek nebyla úplně klidná, napsal zpravodajský server 24ur. Hasiči zasahovali v 57 případech při odstraňování následků povodní, a to především v Pomurském regionu a v Korutanech.

Některé oblasti zůstávají zaplavené a řada silnic je stále uzavřena. Tam, kde voda odtekla, po sobě zanechává spoušť, bahno a sutiny. V postižených oblastech zůstává kvůli podmáčené půdě vysoké riziko sesuvů. Ty se ve velkém rozsahu spustily již v neděli, zejména v Korutanech a v údolí řeky Savinja.

Podle Agentury pro životní prostředí se průtoky řek pomalu zmírňují. Výstraha před povodněmi ale nadále platí v Pomurském a Podrávském regionu a podél řeky Krky. Záchranné týmy se snaží dostat do dosud nepřístupných měst a vesnic, a bude pokračovat snaha o obnovení silničního spojení a další infrastruktury.

Zdroj: ČTK
Ohodnoťte počtem hvězdiček.