Po dešti zůstaly na Slovensku neprůchodné některé turistické trasy

Bratislava - Po vydatném dešti o uplynulém víkendu zůstaly na Slovensku neprůchodné některé turistické stezky, hlavně ve Vysokých Tatrách. Ve Slovenském ráji na východe země byly zase uzavřeny soutěsky. Hasiči kvůli nepříznivému počasí zaznamenali desítky výjezdů, informovaly dnes Horská záchranná služba (HZS) a hasičský a záchranný sbor.

Redaktor RN 07.08.2023 09:30:00 0x
Po dešti zůstaly na Slovensku neprůchodné některé turistické trasy

Hodnocení

100%

HZS upozornila na zatopené a neprůchodné turistické trasy hlavně ve Vysokých Tatrách, které jsou nejvyšším pohořím země a oblíbeným cílem také českých turistů. Ve Slovenském ráji, kde jsou vyhledávaným cílem návštěvníků soutěsky s žebříky, byly rokliny uzavřeny. Kvůli vysoké hladině vody není povolen vstup ani na místní zajištěnou cestu (ferratu) Kyseľ.

Podle slovenských meteorologů na části území Slovenska napršelo za den v přepočtu od 40 do 80 litrů srážek na metr čtvereční plochy. Pro některé regiony zůstaly v platnosti výstrahy před záplavami.

Mluvčí slovenských hasičů Bianka Královičová ČTK informovala, že v neděli hasiči v souvislosti s počasím zasahovali hlavně na východním Slovensku. Nejčastěji pomáhali při odstraňování popadaných stromů ze silnic a při odčerpávaní vody ze zatopených ulic a sklepů.

Nepříznivé počasí v uplynulých dnech zasáhlo několik evropských zemí. Záplavy po přívalových deštích postihly Slovinsko a Rakousko. Lesní požáry zase vypukly mimo jiné na italské Sardinii a na jihu Španělska, který čeká další vlna veder s vysokými teplotami.

Zdroj: ČTK
Ohodnoťte počtem hvězdiček.