Několik škol v Utahu zakázalo Bibli kvůli "vulgaritě a násilí"

Salt Lake City - V americkém Utahu se jeden školní obvod rozhodl zakázat Bibli na základě toho, že údajně obsahuje prvky vulgarity a násilí. Republikánská vláda v Utahu v loňském roce zakázala na školách "pornografické a neslušné" knihy. Zákaz dosud dopadal zejména na knihy týkající se otázek sexuální orientace a identity, uvedla stanice BBC.

Redaktor RN 03.06.2023 15:05:00 1x
Několik škol v Utahu zakázalo Bibli kvůli

Hodnocení

100%

Bibli vyřadili ze školních knihoven konkrétně v obvodu Davis, pod nějž spadá 95 škol. Zatím se to týkalo ale jen sedmi nebo osmi výtisků. Které pasáže Bible jsou údajně vulgární a násilné, to obvod neuvedl. Jeho krok následuje poté, co stažení Bible požadoval v místních novinách Salt Lake Tribune jeden z rodičů. Dříve už Bibli ze školních knihoven vyřadil jeden obvod v Texasu.

Zákaz Bible na několika školách v Utahu přichází v době, kdy konzervativci v některých amerických státech usilují o zákaz výuky o tématech, jako jsou práva komunity LGBT nebo rasová identita. Některé knihy se tak ocitly na černém seznamu v Texasu, Missouri, Jižní Karolíně nebo na Floridě. Tažení proti určitým knihám se odehrává ale i v liberálních státech, kde byly zakázány některé publikace kvůli údajným prvkům rasismu.

Zdroj: ČTK
Ohodnoťte počtem hvězdiček.