Na univerzitě v Las Vegas bylo postřeleno několik lidí, útočník je mrtev

Las Vegas - V areálu univerzity v Las Vegas se dnes střílelo, policisté osobu podezřelou ze střelby dopadli a zneškodnili. Policie o tom informovala na internetu. Podle předběžných zpráv útočník postřelil několik lidí, policie neuvedla, zde někoho zabil. Několik lidí bylo převezeno do nemocnice. Motiv činu je zatím nejasný, uvedl lasvegaský šerif Kevin McMahill a slíbil zveřejnit údaje o počtu raněných či zabitých "velmi brzy", uvedla stanice CNN.

Redaktor RN 06.12.2023 21:30:00 2x
Na univerzitě v Las Vegas bylo postřeleno několik lidí, útočník je mrtev

Hodnocení

100%

Podezřelý byl lokalizován a je po smrti, uvedla policie na síti X.

Univerzita zveřejnila v 11:54 místního času (20:54 SEČ) online výstrahu, že se v areálu střílí a že nejde o test; zároveň vyzvala k útěku nebo k vyhledání bezpečného úkrytu. Na zdejší univerzitě je zapsáno přes 30.000 studentů, uvedla agentura AP.

Profesor angličtiny na univerzitě Vincent Perez americkým médiím sdělil, že slyšel sedm nebo osm ran, které vycházely jedna za druhou a nesly se kampusem. Spolu se studenty se ukryl. Došlo nám, že je to opravdová střelba a v kampusu je aktivní střelec, který chce někoho zabít, citoval Pereze server NBC News.

Soustrast vyjadřují i místní politici. Republikánský guvernér Nevady Joe Lombardo požádal lidi na univerzitě, aby sledovali pokyny zasahujících složek. Starostka Las Vegas Carolyn Goodmanová napsala na síti X o tragické a srdceryvné události.

Las Vegas se 1. října 2017 stalo dějištěm nejkrvavější hromadné střelby v moderních dějinách Spojených států, když útočník v kasinu Mandalay Bay zabil 58 lidí a stovky dalších zranil.

Zdroj: ČTK
Ohodnoťte počtem hvězdiček.