Na celé Ukrajině platil protiletecký poplach

Kyjev/Moskva - Na celém území Ukrajiny v noci na dnešek po několik hodin znovu platil protiletecký poplach kvůli ruskému útoku drony a raketami. Všechny, které mířily na oblast Kyjeva, se zdejší protivzdušné obraně podařilo sestřelit, dvě střely ale zasáhly letiště v centrální části Ukrajiny. Informovaly o tom podle ruskojazyčné verze BBC ukrajinské úřady. Úřady na Ruskem okupovaném Krymu zase sdělily, že nad poloostrovem zneškodnily devět dronů.

Redaktor RN 04.06.2023 05:05:00 1x
Na celé Ukrajině platil protiletecký poplach

Hodnocení

100%

Čtyři ze šesti střel byly zničeny. Dvě ale bohužel zasáhly operační letiště u města Kropyvnyckyj, řekl mluvčí ukrajinského letectva Jurij Ihnat. Město Kropyvnyckyj se nachází v Kirovohradské oblasti ve střední části Ukrajiny.

Šéf kyjevské vojenské správy Serhij Popko již v noci na dnešek uvedl, že žádná střela nedosáhla hlavního města. Vše, co směřovalo k městu, protivzdušná obrana zničila, napsal na telegramu.

Dva z pěti dronů íránské výroby, vypuštěných Ruskem, poškodily infrastrukturu v Sumské oblasti na severu Ukrajiny, prohlásil Ihnat.

Protiletecký poplach na území celé Ukrajiny, která se už déle než 15 měsíců brání ruské agresi, trval téměř tři hodiny.

Rusy dosazený šéf okupovaného ukrajinského Krymského poloostrova Sergej Aksjonov dnes uvedl, že na region v noci na dnešek zaútočilo devět dronů. Pět jich sestřelily síly protivzdušné obrany, u dalších čtyř byla použita elektronická protiopatření, takže se jim rovněž nepodařilo zasáhnout cíl, uvedl Aksjonov.

Při pádu jednoho ze strojů byla rozbita okna ve třech domech a dvou autech ve městě Džankoj, sdělil činitel. Místa, kam dopadly zbývající drony, neupřesnil.

Zdroj: ČTK
Ohodnoťte počtem hvězdiček.