Metsolaová na úvod zasedání EP připomněla odkaz Karla Schwarzenberga

Štrasburk (Francie) - Předsedkyně Evropského parlamentu Roberta Metsolaová na úvod plenárního zasedání ve Štrasburku vzdala hold Karlu Schwarzenbergovi. O nedávno zesnulém českém politikovi hovořila jako o velkém Evropanovi, zdůraznila jeho oddanost demokracii i veřejnou službu. Europoslanci projev Metsolaové i Schwarzenbergův odkaz ocenili potleskem.

Redaktor RN 20.11.2023 17:38:00 1x
Metsolaová na úvod zasedání EP připomněla odkaz Karla Schwarzenberga

Hodnocení

100%

Je mou smutnou povinností připomenout smrt Karla Schwarzenberga, velkého Evropana a brilantního českého státníka. Karla Schwarzenberga není potřeba představovat. Po revoluci byl dvakrát ministrem zahraničí, byl blízkým poradcem někdejšího prezidenta Václava Havla. Svůj život zasvětil veřejné službě a stavění mostů mezi těmi, kteří se neshodli. Hrál zásadní roli v budování moderní české demokracie, řekla Metsolaová.

Schwarzenberg podle Metsolaové bojoval za mír, budoval Evropu a podporoval její demokratické hodnoty i způsob života. Položil základy moderní demokratické České republiky, uvedla maltská politička.

Schwarzenberg umřel krátce po půlnoci 12. listopadu ve vídeňské nemocnici. Dědici známého šlechtického rodu, jehož linie sahá stovky let do minulosti, bylo 85 let. Patřil k nejvýraznějším osobnostem české politické scény. Mimo jiné byl ministrem zahraničí, předsedou TOP 09 a senátorem.

Zdroj: ČTK
Ohodnoťte počtem hvězdiček.