Loď s elektromobily, která hoří u Nizozemska, se nepodařilo odtáhnout

Amsterodam - Nákladní loď Fremantle Highway, která hoří u Nizozemska, se v sobotu nepodařilo odtáhnout. Napsala to agentura AFP. Může za to vítr, který vane nevhodným směrem. Intenzita požáru na lodi, která má na palubě zhruba 500 elektroaut, se však snížila.

Redaktor RN 30.07.2023 08:22:00 0x
Loď s elektromobily, která hoří u Nizozemska, se nepodařilo odtáhnout

Hodnocení

100%

Kvůli větru z jihozápadu není v současné chvíli možné loď odtáhnout, uvedla agentura na ochranu životní prostředí. Hustý kouř by podle agentury ohrozil posádku remorkéru, který měl loď přesunout o několik desítek kilometrů. Nevhodné podmínky pro odtažení lodi budou podle úřadů trvat několik dní. Loď je neustále pod kontrolou, uvedla agentura.

Intenzita ohně a teploty na palubě lodi se však výrazně zmírnila. V sobotu tak na palubu nákladní lodi mohli vstoupit technici, kteří připevnili druhé tažné lano.

Požár na palubě lodi, která přepravuje zhruba 3800 aut, vypukl v úterý krátce před půlnocí. Příčiny vzniku ohně nejsou známy, podle stanice NOS se však uvažuje, že požár vznikl v jednom z elektromobilů. Jeden člen posádky zemřel, ostatní se podařilo evakuovat. Plavidlo mířilo z Německa přes Egypt do Singapuru.

Zdroj: ČTK
Ohodnoťte počtem hvězdiček.