Kyjev terčem ruského útoku, nejsou hlášena zranění

Kyjev - Kyjev se v noci na dnešek znovu stal terčem ruského útoku. Na město spadly trosky několika dronů, které poškodily dvojici nebytových prostor a dětské hřiště. Zranění nejsou hlášena, informují agentury Ukrinform a Reuters.

Redaktor RN 02.08.2023 04:07:00 0x
Kyjev terčem ruského útoku, nejsou hlášena zranění

Hodnocení

100%

Kyjevský starosta Vitalij Kličko na telegramu napsal, že trosky dronů, proti nimž byla nasazena protivzdušná obrana, dopadly ve dvou čtvrtích města, kde poškodily jednu nebytovou budovu. Šéf kyjevské vojenské správy Serhij Popko pak informoval o dopadu dalších trosek poblíž centra města, kde zapálily další nebytové prostory a dopadly také na dětské hřiště.

Ani Kličko, ani Popko neuvedli, že by si útoky vyžádaly zraněné. Celkem podle Popka proti ukrajinské metropoli směřovalo přes deset bezpilotních letounů, které se podařilo sestřelit.

Výbuchy bylo v noci slyšet i v Oděské oblasti na jihu Ukrajiny, kde se terčem ruských dronů staly přístavní zařízení a sklady obilí ve městě Izmail na Dunaji. Některé z nich vzplály. Zprávy o zraněných z místa nejsou.

Jak připomíná Reuters, Moskva zesílila útoky proti ukrajinské přístavní a zemědělské infrastruktuře poté, co v červenci odmítla prodloužit obilnou dohodu, která umožňovala vývoz ukrajinských potravin přes Černé moře.

Zdroj: ČTK
Ohodnoťte počtem hvězdiček.