Doprava na Krymském mostě byla podle médií přerušena, důvod není jasný

Kyjev/Moskva - Na Krymském mostě, který spojuje Moskvou anektovaný ukrajinský poloostrov Krym s pevninským Ruskem, byla přerušena doprava. Informoval o tom dnes večer server Krym.Realii, jenž je jedním z projektů rádia Svobodná Evropa/Rádia Svoboda (RFE/RL), na platformě telegram. Důvod není jasný.

Redaktor RN 31.07.2023 22:15:00 0x
Doprava na Krymském mostě byla podle médií přerušena, důvod není jasný

Hodnocení

100%

Krymské a ruské telegramové kanály hlásí, že na nádraží Kerč-Južnaja (ukrajinsky Kerč-Pivdenna) byla vyhlášena evakuace - údajně byl přijat hovor o hrozbě zaminování, uvedl Krym.Realii s upozorněním, že tuto informaci nemůže potvrdit.

Ruská státní agentura TASS mezitím informovala o přerušení automobilové dopravy na Krymském mostě, ani ona neuvedla důvod. Asi po hodině oznámila, že doprava je obnovena.

Doprava na Krymském mostě byla opakovaně přerušena i v předchozích dnech, například minulý týden. Ani tehdy nebyl jasný důvod. Zhruba v polovině července most už podruhé od začátku ruské invaze na Ukrajinu poškodily exploze. K loňskému útoku na důležitou dopravní spojnici se nedávno podle médií přihlásila ukrajinská tajná služba SBU.

Zdroj: ČTK
Ohodnoťte počtem hvězdiček.