Dívka z ruského Krasnodaru dostala pokutu za nápis o Putinově smrti

Moskva - Soud v Krasnodaru na jihu evropské části Ruska uložil jednadvacetileté dívce pokutu 30.000 rublů (asi 7000 Kč) za diskreditaci armády. Důvodem byly snímky z dívčina instagramu, které mimo jiné zachycovaly tašku s nápisem "Sex is cool but Putin's death better" (Sex je fajn, ale Putinova smrt je lepší). O případu dnes na svém ruskojazyčném webu informovala britská stanice BBC.

Redaktor RN 03.08.2023 15:10:00 0x
Dívka z ruského Krasnodaru dostala pokutu za nápis o Putinově smrti

Hodnocení

100%

Alexandra Slobodčikovová uvedla, že ve spisu k jejímu případu bylo pět snímků zachycujících její učet na instagramu, kde má 180 fanoušků. Snímky zachycovaly tašku s nápisem Ne válce a obdobné graffiti, nálepku s nápisem Mír a také zmíněnou tašku s nápisem o sexu a Putinově smrti.

Dívka už dříve musela zaplatit pokutu 200.000 rublů (47.000 Kč) za porušení zákazu propagandy homosexuality, protože si nechala vytetovat obrázek pejska s duhovou šálou a s označením Pes-gay. Před soudem policista vypověděl, že tetování objevil při monitorování sociálních sítí.

Slobodčikovová předpokládá, že ji ve skutečnosti někdo udal. Je mi smutno, že se nyní stalo nevhodným a nebezpečným vyjadřovat své názory na sociálních sítích. Nevím, jak na mě přišli, ale myslím si, že někdo napsal udání, řekla zpravodajskému kanálu Sota.

Zdroj: ČTK
Ohodnoťte počtem hvězdiček.