Corriere: na letišti v Katánii panuje i dva týdny od požáru chaos

Řím - Na letišti v Katánii, kam obvykle létají turisté, kteří směřují na jih Sicílie, i po dvou týdnech od požáru hlavního odbavovacího terminálu panuje chaos. Letecké a místní úřady přitom slibovaly rychlé plné obnovení provozu, napsal dnes deník Corriere della Sera. Do Katánie míří z Prahy spoje společností Wizz Air a Smartwings.

Redaktor RN 02.08.2023 11:26:00 0x
Corriere: na letišti v Katánii panuje i dva týdny od požáru chaos

Hodnocení

100%

Hlavní odbavovací terminál letiště začal hořet v neděli 16. července a požár se podařilo uhasit po několika hodinách. Původně se správa letiště a úřady domnívaly, že provoz terminálu bude možné obnovit během několika málo dnů. Letištní budovu však zkoumají vyšetřovatelé, kteří ji ještě provozovateli nepředali.

Letiště zprovoznilo dočasné prostory, díky kterým létá z Katánie zhruba polovina plánovaných spojů. Přibližně třetina letadel je však odkloněna na letiště v Trapani, které se nachází na opačné straně ostrova, čtyři až pět hodin jízdy autem či autobusem. To způsobuje cestujícím podle deníku značné komplikace. Na pasažéry, kteří mají to štěstí, že nemusí na náhradní letiště, ovšem čekají velmi provizorní podmínky.

Velkou smůlu měl podle deníku například texaských manželský pár, který se po pandemii covidu-19 vydal na Sicílii na opožděné líbánky. Do Milána původně měla dvojice odletět spojem společnosti Ita Airways, který byl zrušen. Proto si koupila letenku na jiný spoj společnost Wizz Air. Ten se nakonec také neuskutečnil. Manželé se tak rozhodli pronajmout si auto a odjet do Palerma, kde letiště funguje bez větších komplikací.

Jisté zlepšení se dá podle tisku očekávat tento týden. Vyšetřovatelé by měli předat provozovateli budovu terminálu, kde hořelo, a armáda by na letišti v Katánii měla postavit velký stan, kde zřídí nový odbavovací prostor.

Zdroj: ČTK
Ohodnoťte počtem hvězdiček.