V zakončení si věřím a víc to beru na sebe, řekl Šulc po dvou gólech v Boleslavi

Mladá Boleslav - Plzeňský fotbalista Pavel Šulc pomohl Viktorii dvěma góly k vítězství 3:1 v Mladé Boleslavi v dohrávce 6. ligového kola a sedmi brankami stanovil své kariérní maximum v jedné sezoně nejvyšší soutěže. Dvaadvacetiletý ofenzivní univerzál na tiskové konferenci připustil, že si v zakončení věří více než v minulosti, kdy hodně šancí zahazoval.

Redaktor RN 06.12.2023 22:21:00 0x
V zakončení si věřím a víc to beru na sebe, řekl Šulc po dvou gólech v Boleslavi

Hodnocení

100%

Už v minulé sezoně (během hostování v Jablonci) jsem dal pět gólů z pozice halfbeka, teď mě zase posunuli zpátky na střed. Věřím si v zakončeních, snažím se to brát už i více na sebe. Jsem za to hrozně šťastný a doufám, že to tak bude pokračovat, řekl Šulc.

V tabulce ligových střelců dotáhl druhého sparťana Lukáše Haraslín, vedoucí Lukáš Juliš z Olomouce se v sezoně trefil osmkrát. Jsem za to rád, ale nějak na to nekoukám. Je důležité, že jsme dnes získali tři body a po delší době se nám povedlo vyhrát v lize, uvedl Šulc, který v aktuálním ročníku zaznamenal už 11 soutěžních branek.

V Mladé Boleslavi, kde většinu zápasu sněžilo, otevřel skóre v páté minutě. Krátce po změně stran rovněž střelou zblízka zaznamenal vítězný gól. Plzeňský záložník či útočník ocenil kvalitu hrací plochy, kterou před oběma poločasy upravoval traktor s pluhem. Tráva byla skvěle připravená, fakt respekt. Netrhalo se to. Sice tam byl sníh a balon se zastavoval, ale to nikdo neovlivní, podotkl Šulc.

Jeho celek kvůli hustému sněžení a nezpůsobilé hrací ploše neabsolvoval nedělní utkání v Ostravě, které bylo stejně jako většina zápasů víkendového 17. kola odloženo. Šulc delší pauzu po čtvrtečním duelu skupiny Evropské konferenční ligy s kosovským Ballkani ocenil. Samozřejmě jsme hrát chtěli, ale program máme náročný. A to, že jsme měli týden do zápasu, nám určitě pomohlo k dobití baterek, uvedl rodák z Karlových Varů, jehož tým se v neúplné ligové tabulce posunul na třetí místo.

Plzeňský trenér Miroslav Koubek na tiskové konferenci Šulce ocenil. Velice si ho vážím. Bylo by dobré se nad ním zamyslet třeba i v jiných sférách, naznačil nepřímo Koubek, že by ofenzivní univerzál mohl dostat šanci i v reprezentaci.

Bývalý člen národního týmu do 21 let za české A-mužstvo ještě nenastoupil. Reprezentace je asi to největší, co může fotbalista dosáhnout z osobního hlediska. Pokud neberu ty velké mety. Ale nějak o tom nepřemýšlím. Buď dostanu nominaci, nebo ji nedostanu a svět se nezboří, dodal Šulc.

Zdroj: ČTK
Ohodnoťte počtem hvězdiček.