Tenisová jednička Šwiateková vyhrála domácí turnaj ve Varšavě

Varšava - Světová jednička Iga Šwiateková vyhrála domácí turnaj ve Varšavě. Polská tenistka ve finále porazila 6:0 a 6:1 Lauru Siegemundovou z Německa.

Redaktor RN 30.07.2023 15:10:00 0x
Tenisová jednička Šwiateková vyhrála domácí turnaj ve Varšavě

Hodnocení

100%

Šwiateková dnes nejprve zvládla dohrávku semifinále, které bylo v sobotu odloženo. Polská favoritka při přerušení nad Yaninou Wickmayerovou vedla 6:1 a 5:2, ale belgická tenistka odvrátila pět mečbolů a zápas zdramatizovala.

Dvaadvacetiletá Šwiateková nakonec ve druhém setu zvítězila 8:6, ale dramatická koncovka se ve finále proti Siegemundové nijak neprojevila. Čtyřnásobná grandslamová vítězka nedala soupeřce z druhé stovky žebříčku šanci.

Náročný program ve Varšavě však za sebou měla i Siegemundová. Pětatřicetiletá Němka v sobotu strávila na kurtu přes šest hodin, když nejprve ve čtvrtfinále porazila Lucrezii Stefaniniovou a v semifinále krajanku Tatjanu Mariaovou.

Šwiateková si pro čtvrtý letošní a celkově patnáctý titul v kariéře došla bez ztráty setu. Trojnásobná vítězka Roland Garros na cestě do finále mimo jiné ve čtvrtfinále vyřadila Češku Lindu Noskovou.

Tenisový turnaj žen ve Varšavě (tvrdý povrch, dotace 251.750 eur):

Dvouhra - finále:

Šwiateková (1-Pol.) - Siegemundová (Něm.) 6:0, 6:1.

Semifinále:

Šwiateková - Wickmayerová (Belg.) 6:1, 7:6 (8:6).

Čtyřhra - finále:

Watsonová, Wickmayerová (Brit./Belg.) - Falkowská, Piterová (Pol.) 6:4, 6:4.

Zdroj: ČTK
Ohodnoťte počtem hvězdiček.