Švédské fotbalistky na MS smetly Italky a mají jisté osmifinále

Wellington - Švédské fotbalistky rozdrtily na mistrovství světa v Austrálii a na Novém Zélandu Itálii 5:0 a díky druhé výhře ve druhém zápase si zajistily postup do osmifinále. Dvěma gólovými hlavičkami se na vítězství podílela obránkyně Amanda Ilestedtová. Francie v dramatickém duelu zdolala Brazílii 2:1 a oslavila první výhru na turnaji.

Redaktor RN 29.07.2023 12:26:00 0x
Švédské fotbalistky na MS smetly Italky a mají jisté osmifinále

Hodnocení

100%

Obhájkyně bronzu a stříbrné medailistky z posledních dvou olympijských turnajů Švédky rozhodly o svém vítězství v závěru prvního poločasu, kdy se ve Wellingtonu během sedmi minut trefily Ilestedtová, Fridolina Rolfová a Stina Blacksteniusová. Po změně stran ještě zvýraznily švédskou výhru znovu Ilestedtová a v nastaveném čase střídající Rebecka Blomqvistová.

Italkám, které utrpěly svou nejvyšší porážku na MS, stačí k postupu do osmifinále neprohrát v závěrečném duelu skupiny G s Jihoafrickou republikou. Švédsko se utká s Argentinou.

O výhře Francouzek nad Brazilkami rozhodla sedm minut před koncem hlavička francouzské kapitánky Wendy Renardové. Evropanky poslala v Brisbane po čtvrt hodině do vedení rovněž hlavou Eugenie Le Sommerová, po změně stran vyrovnala Debinha.

Francie má po dvou zápasech v tabulce čtyři body stejně jako Jamajka, které proti Panamě zajistila premiérovou výhru na MS trefa kapitánky Allyson Swabyové. Brazilky mají o bod méně a k postupu mezi posledních 16 týmů musejí ve středu Jamajku porazit.

Mistrovství světa fotbalistek v Austrálii a na Novém Zélandu:

Skupina F:

Francie - Brazílie 2:1 (1:0), Panama - Jamajka 0:1 (0:0).

Tabulka:

Skupina G:

Švédsko - Itálie 5:0 (3:0).

Tabulka:

Zdroj: ČTK
Ohodnoťte počtem hvězdiček.