Strýcovou i přes porážku v Praze a brzké loučení těšilo, že nechala na kurtu vše

Praha - Tenistka Barbora Strýcová netajila zklamání po brzkém konci na turnaji WTA v Praze, který byl její rozlučkou s domácími fanoušky. Utěšilo ji ale vědomí, že navzdory prohře s Ankitou Rainaovou z Indie 6:3, 3:6, 4:6, nechala na kurtu "postrýcovsku" vše. Během rozlučkového ceremoniálu se neubránila slzám, novinářům ale řekla, že ji těšilo, že u jejího posledního soutěžního duelu v Česku byl i syn Vincent.

Redaktor RN 02.08.2023 17:49:00 0x
Strýcovou i přes porážku v Praze a brzké loučení těšilo, že nechala na kurtu vše

Hodnocení

100%

Můžu odejít z kurtu, že si sama mohu říct, že jsem to neodevzdala. Mohla jsem si říct, že hraju příšerně, ale svědomí by mě strašně hlodalo. Takže z téhle stránky mám stůl čistý. Nechala jsem tam všechno, uvedla Strýcová.

Čerstvá dvojnásobná wimbledonská vítězka ve čtyřhře prohrála duel se 192. hráčkou světa za dvě hodiny a 27 minut. Litovala nevyužitých brejkbolů a nevynucených chyb. Zklamání z porážky a nepovedeného výkonu v ní ale nebylo dlouho.

Ty pozitivní pocity převažují a jsem šťastná. Říkat tohle po nepovedeném zápase je sice zvláštní, ale jestli se bavíme o mé kariéře a posledním zápase v Česku, tak takhle prostě sport funguje a někdy to nevyjde. Nebyla jsem úplně fyzicky připravená, léčila jsem nějaké zranění a furt léčím. Jsem ale šťastná, že jsem zažila, co jsem zažila, doplnila Strýcová, která vedle zraněné achillovky laborovala i s natrženým svalem v rameni.

Po utkání si vysloužila ovace zaplněných tribun a obdržela květiny. Zhlédla vzpomínkové video s největšími úspěchy a neubránila se slzám. Hrozně jsem se snažila, abych nepropukla úplně v pláč. Kousala jsem se do rtů a během videa to na mě hodně šlo. O to víc, když jsem držela syna. Od turnaje to bylo hrozně hezké, že mi připravili takovéto překvapení. Tenhle turnaj mám strašně ráda, je to jeden z mých oblíbených turnajů. Je to doma, je tu skvělá atmosféra a moc jsem si to tu užívala, uvedla Strýcová.

Byla také ráda, že se utkání odložilo z úterního večera na středeční odpolední hodiny, kdy u toho byl i její syn. Přestože ho v jeden moment slyšela plakat, snažila se soustředit na zápas. Po utkání jí Vincentova blízkost pomohla.

Emoce mi strašné lítaly. Nejdřív to bylo zklamání a přemýšlela jsem proč. A pak jsem viděla syna, video a měla něco říct. Nejdřív se mi chtělo brečet, že jsem to nedala pro ty diváky. Bylo to takové hrozně plné těch emocí, ale vlastně hrozně krásné. Nechci se úplně pitvat v zápase, že to nevyšlo, že je to blbý. Ano, je to škoda, ale co jsem zažila na kurtě dnes i za celou svoji kariéru, je hrozně hezké. Chci si to hlavně užít, doplnila Strýcová.

Když měla říct, co jí bude po skončení kariéry chybět, jmenovala právě zápasy v domácí atmosféře. Hrát zápasy a být v tom boji je fajn, ale to si vynahradím v jiném sportu. Budou mi ale chybět diváci tady v Čechách a bude mi chybět tady hrát, řekla. Stejně tak se ale i bez některých věcí obejde. Asi se mě ptáte, proč končím, ale já jsem si jistá, že je to správná věc a má to tak být. Bude mi za chvíli 38 let a život není jen o tom cestovat na tenis. Chci být s tím malým a ne utíkat na trénink, uvedla Strýcová.

Definitivní tečku za kariérou udělá bývalá světová jednička ve čtyřhře v září na US Open. V první řadě bych řekla, že nebudu smutná. Jsou jiné věci, ze kterých mohu být smutná, ale tohle to rozhodně není. Naopak si chci užívat těch pár týdnů a US Open. Je to tak, že se budu muset dávat nějak do kupy. Budu se snažit to léčit a odletím asi 21. srpna do New Yorku, kde budu hrát jen US Open a žádné turnaje před, dodala Strýcová.

Zdroj: ČTK
Ohodnoťte počtem hvězdiček.