Sparťan Mejdr podstoupil test na omamné látky, výsledek byl negativní

Praha - Fotbalová Sparta Praha oznámila, že její obránce Jan Mejdr podstoupil s negativním výsledkem test na přítomnost omamných látek v těle. Letenští o tom informovali v souvislosti s pátečním článkem na webu Ruik.cz, ve kterém se psalo o údajných potížích Mejdra a jeho spoluhráče Tomáše Čvančary s drogami. Text byl krátce po zveřejnění stažen, Sparta chystá trestní oznámení.

Redaktor RN 11.05.2023 11:47:00 1x
Sparťan Mejdr podstoupil test na omamné látky, výsledek byl negativní

Hodnocení

100%

Momentálně zraněný Čvančara se podrobil testu krátce po zveřejnění článku, Mejdr na začátku tohoto týdne, neboť v neděli zasáhl do ligového utkání v Olomouci. Výsledek Jana Mejdra na přítomnost omamných látek v organismu byl také negativní, uvedla dnes Sparta na twitteru.

Ligový lídr se proti nařčení obou hráčů důrazně ohradil, stejně jako Čvančarův agent a sám Mejdr. Sparta považuje obvinění z užívání a obchodování s drogami za nevratné poškození klubu a osobního života hráčů.

Některé věci zašly příliš daleko. Že vás někdo považuje za homosexuála, že zpochybňuje vaši sexualitu, s tím jsem se už nějakým způsobem vyrovnal. Sem tam se tomu i zasmějeme, ačkoli mě překvapilo, kolik lidí je homofobních. Hodně mě ale naštvalo, že se začalo povídat, že jsem feťák a beru drogy. To je přes čáru. Překvapuje mě, kolik lidí něčemu takovému na základně jednoho debilního článku ihned uvěřilo, uvedl Mejdr na sociální síti.

I když ten text nebyl venku ani hodinu, zasáhl strašně moc lidí. Dlouhodobě se snažím vystupovat zdravým životním stylem, ale asi ne každý si umí ověřit informace. Já můžu říct pouze to, že jde o lež. Zároveň děkuju Spartě, jak se zachovala a jaké kroky jsme společně podnikli, doplnil pravý bek, který dnes slaví 28. narozeniny. Ve volném čase se Mejdr věnuje svému YouTube kanálu a natáčí videa mimo jiné o zdravém životním stylu.

V dubnu vedení Sparty postavilo mimo tým záložníka Jakuba Jankta, který se při silniční kontrole odmítl podrobit testu na drogy. Sedmadvacetiletý člen širšího kádru reprezentace, jenž v únoru jako jeden z prvních profesionálních fotbalistů během kariéry veřejně oznámil, že je homosexuál, navíc podle médií usedl za volant bez řidičského průkazu.

Zdroj: ČTK
Ohodnoťte počtem hvězdiček.