První fotbalová liga se bude nově hrát ve třech časech, Sparta začne už v pátek

Praha - První fotbalová liga se od nadcházející sezony na základě nové televizní smlouvy bude hrát ve třech různých časech namísto dosavadních dvou. Ligová fotbalová asociace (LFA), která řídí profesionální soutěže, o tom informovala v tiskové zprávě. Obhájce titulu Sparta kvůli kvalifikaci Ligy mistrů odehraje úvodní kolo už v pátek 19. července doma proti Pardubicím, ostatní týmy vstoupí do nového ročníku až o víkendu.

Redaktor RN 25.06.2024 12:57:00 0x
První fotbalová liga se bude nově hrát ve třech časech, Sparta začne už v pátek

Hodnocení

100%

Dosavadní vysílatel nejvyšší soutěže O2 TV vyhrál loni v listopadu tendr na audiovizuální práva pro první ligu pro příštích pět sezon. Podle médií O2 TV uspěla s nabídkou 302 milionů korun.

Nově se bude hrát ve třech různých časech. Od prvního do sedmého kola budou víkendové zápasy začínat ve 14:30, 17:00 a 20:00. Od osmého do třicátého kola se v sobotu bude hrát od 13:30, 16:00 a 19:00 a v neděli od 13:00, 15:30 a 18:30. Poté bude následovat nadstavba.

Účastníci evropských klubových soutěží mohou požádat o výjimky z výše uvedených hracích dnů, jak tomu bylo doposud. V nadcházející sezoně se v předkolech pohárů představí Sparta, Slavia, Plzeň, Ostrava a Mladá Boleslav.

Vítěz poslední dvou ligových ročníků Sparta začne proti Pardubicím a následně v úterý nebo ve středu rozehraje na půdě soupeře 2. předkolo Ligy mistrů. Letenští narazí buď na Víkingur Reykjavík, či Shamrock Rovers.

Také třetí ligové kolo sehraje Sparta v pátek, 2. srpna od 20:00 vyzve doma nováčka Duklu Praha. Ve stejný den od 17:30 se uskuteční duel mezi Libercem a Slavií, která poté v úterý či ve středu načne 3. předkolo Ligy mistrů. U Sparty se teprve rozhodne, zda bude hrát 3. předkolo LM, nebo Evropské ligy.

 

Zdroj: ČTK
Ohodnoťte počtem hvězdiček.