Přívratský vyhrál další závod SP v třípolohové střelbě, Nymburský byl opět třetí

Baku - Jiří Přívratský vyhrál v Baku opět po měsíci závod Světového poháru v třípolohové střelbě z libovolné malorážky. Stejně jako v dubnu v Limě byl třetí jeho reprezentační kolega Petr Nymburský. Mezi Čechy se dnes vklínil jen Ukrajinec Serhij Kuliš.

Redaktor RN 13.05.2023 14:08:00 1x
Přívratský vyhrál další závod SP v třípolohové střelbě, Nymburský byl opět třetí

Hodnocení

100%

Dvaadvacetiletý Přívratský vyhrál třípolohovou střelbu v elitním seriálu už potřetí, poprvé se mu to povedlo loni v Riu de Janeiro. Triumfem v Baku si více než spravil náladu po páteční soutěži ve vzduchovce, v níž mu o desetinu bodu unikl postup do osmičlenného finále.

Dnes prošel nicméně Přívratský do bojů o medaile bezpečně jako čtvrtý, loňský mistr Evropy Nymburský byl třetí. Ve finálové části, kdy střelce nejprve čekalo 15 ran vkleče a dalších 15 vleže, se oba Češi od úvodu drželi mezi nejlepší trojicí.

V závěrečné vyřazovací fázi vestoje i díky náskoku z předchozí části zůstali na medailových pozicích, zatímco jejich soupeři postupně odpadali. Po předposlední 44. ráně byl vyřazen Nymburský a Přívratského s Kulišem čekala poslední rána o zlato. Český střelec měl půlbodový náskok, a ještě se mu závěrečný pokus vydařil lépe než soupeři, takže mohl o 0,6 bodu slavit druhou letošní výhru.

Je to úžasný pocit. Před poslední ranou jsem nebyl zdaleka tak nervózní jako u těch v předchozím průběhu, kdy ještě nebylo rozhodnuto o medailích. Snažil jsem se zůstat v klidu a střílet rány tam, kam měly jít, řekl Přívratský na kanálu střelecké federace ISSF na YouTube.

Jiří je opravdu fantastický, ocenil mladšího reprezentačního kolegu sedmadvacetiletý Nymburský. Úřadující vítěz ankety o nejlepšího českého střelce roku vybojoval v září na ME v libovolné malorážce účastnické místo pro OH v Paříži. O další může usilovat Přívratský, mimo jiné na srpnovém mistrovství světa, jež se bude konat právě v ázerbájdžánské metropoli.

Libovolná malorážka 3x40 ran: 1. Přívratský (ČR) 466,1, 2. Kuliš (Ukr.) 465,5, 3. Nymburský (ČR), ...v kvalifikaci 9. Hrčkulák, 43. Smetana, 47. Nepejchal (všichni ČR).

Sportovní pistole: 1. Feng S'-süan (Čína) 38, 2. Rostamijánová (Írán) 33, 3. Vennekampová (Něm.).

Zdroj: ČTK
Ohodnoťte počtem hvězdiček.