Ondra a Stráník postoupili na MS z kvalifikace lezení na obtížnost

Bern - Adam Ondra postoupil na mistrovství světa v Bernu po boulderingu také z dnešní kvalifikace lezení na obtížnost. Spolu s ním bude v nedělním semifinále usilovat o účast ve finále také Martin Stráník.

Redaktor RN 03.08.2023 14:32:00 0x
Ondra a Stráník postoupili na MS z kvalifikace lezení na obtížnost

Hodnocení

100%

Na rozdíl od boulderingu, v němž v úterý proklouzl do semifinále jako poslední, zvládl Ondra kvalifikaci na obtížnost ve větším klidu. V první cestě se dostal na bod 39+, v druhém kole po drobné chybě nohou zapsal 34+. Celkově byl třicetiletý brněnský rodák klasifikován na dělené sedmé pozici.

Oproti boulderingu to určitě nebylo tak dramatické, lezlo se mi výborně. S první cestou jsem opravdu velmi spokojený, tam se ukázalo, že jsem dobře připraven. Byl jsem jediný, který byl velmi blízko tomu, aby na téhle cestě topoval, byly to opravdu milimetry, nakonec se mi tenhle specifický skok nepodařilo udržet, uvedl Ondra v nahrávce pro média.

Druhá cesta byla v tom klíčovém místě spíš taková specifická, možná trošku smůla, možná mně to úplně nesedlo, ale důležité je samozřejmě to, že postupuji dál, řekl čtyřnásobný mistr světa, jehož čekají boje o medaile v boulderingu v pátek. Jsem zároveň rád, že se necítím po dnešku nějak zvlášť unaveně, což se na zítřejší bouldering, kdy bude probíhat semifinále a potom večer finále, určitě bude hodit, uvedl český olympionik.

Stráník předvedl v obou cestách vyrovnané výkony, dostal se do výšky 33+ a 26+ a po uznaném protestu mu patří postupová 23. pozice. Šimon Potůček obsadil 45., Jáchym Cink 83. a Štěpán Potůček 99. příčku.

Od 16:00 je v Bernu na programu kvalifikace boulderingu žen.

Zdroj: ČTK
Ohodnoťte počtem hvězdiček.