O'Sullivan popsal, jak ho drogy a alkohol stály část snookerové kariéry

Londýn - Hvězda snookeru a sedminásobný mistr světa Ronnie O'Sullivan v rozhovoru pro BBC přiznal, že se kvůli drogám a alkoholu připravil o značnou část kariéry. Prozradil, že se závislostí se potýkal šest nebo sedm let.

Redaktor RN 12.05.2023 12:10:00 1x
O'Sullivan popsal, jak ho drogy a alkohol stály část snookerové kariéry

Hodnocení

100%

V roce 1998 přišel nyní sedmačtyřicetiletý Angličan kvůli pozitivnímu testu na marihuanu o titul z turnaje Irish Masters, později se přiznal k nadužívání alkoholu a drog v začátku kariéry, než se v roce 2000 začal léčit. O rok později získal první titul mistra světa.

Ztratil jsem šest, sedm let pitím alkoholu a marihuanou. Poté čtyři roky s řešením toho problému a nevyrovnával jsem se s tím dobře, řekl O'Sullivan ve čtvrteční relaci BBC Radio 4 Today.

Nesoustředil jsem se na snooker. Myslím, že každý má takové problémy, ale těch deset let jsem toho moc nedělal. Netrénoval jsem, neměl jsem to srovnané v hlavě, abych vyhrával, promluvil o době, kdy se se závislostmi potýkal. Léčení mě naučilo, že na štěstí se pracuje zevnitř, čemuž opravdu věřím. Od toho momentu v roce 2000 jsem tomu vždycky věřil, dodal.

O'Sullivan získal zatím poslední mistrovský titul v minulém roce. Na letošním šampionátu vypadl ve čtvrtfinále s Belgičanem Lucou Brecelem, který nakonec celý turnaj vyhrál.

Zdroj: ČTK
Ohodnoťte počtem hvězdiček.