Nosková ve čtvrtfinále ve Varšavě nestačila na domácí hvězdu Šwiatekovou

Varšava - Tenistka Linda Nosková nestačila ve čtvrtfinále ve Varšavě na domácí hvězdu a světovou jedničku Igu Šwiatekovou, se kterou v premiérovém vzájemném utkání prohrála za hodinu a 20 minut 1:6, 4:6. Z turnaje na tvrdém povrchu tak vypadla i poslední Češka.

Redaktor RN 29.07.2023 15:22:00 2x

Hodnocení

100%

Osmnáctiletá Nosková v prvním setu za Šwiatekovou výrazně zaostávala, jediný game uhrála až za stavu 0:5. Druhá sada byla vyrovnanější, turnajová osmička hned zkraje vzala Polce podání, ale ta vzápětí vyrovnala. Rozhodl další brejk o čtyři roky starší Šwiatekové v devátém gamu, po kterém už vítězka čtyř grandslamů zápas doservírovala.

Vedle Noskové hrály dvouhru ve Varšavě další čtyři Češky. Linda Fruhvirtová a Kateřina Siniaková vypadly v prvním kole, Karolína Muchová a Tereza Martincová ve druhém.

Tenisový turnaj žen ve Varšavě (tvrdý povrch, dotace 251.750 eur):

Dvouhra - čtvrtfinále:

Šwiateková (1-Pol.) - Nosková (8-ČR) 6:1, 6:4, Siegemundová (Něm.) - Stefaniniová (It.) 7:6 (7:5), 5:7, 6:3.