Lehečka zdolal v Torontu Nakashimu, Plíšková a Bouzková uspěly v Montrealu

Montreal/Toronto - Český tenista Jiří Lehečka ve svém prvním utkání na tvrdém povrchu před US Open porazil v úvodním kole v Torontu 7:5, 3:6, 7:6 Američana Brandona Nakashimu. V druhém kole čeká českou jedničku třetí nasazený Casper Ruud z Norska. Uspěly i Češky Karolína Plíšková a Marie Bouzková v Montrealu. Předloňská finalistka turnaje Plíšková zdolala v Kanadě 6:3, 6:7, 6:2 Číňanku Ču Lin, Bouzková porazila 7:6, 6:3 Američanku Kaylu Dayovou.

Redaktor RN 07.08.2023 21:10:00 0x
Lehečka zdolal v Torontu Nakashimu, Plíšková a Bouzková uspěly v Montrealu

Hodnocení

100%

Jednadvacetiletý Lehečka porazil o tři měsíce staršího Nakashimu po boji za více než dvě a půl hodiny, zápas byl dvakrát krátce přerušen kvůli dešti. Rozhodující tie-break vyhrál mladoboleslavský rodák jednoznačně 7:2 a Američanovi oplatil dvě porážky z listopadového Turnaje mistrů hráčů do 21 let, kde mu podlehl ve skupině i ve finále.

Jednatřicetiletá Plíšková mohla zápas ukončit ve dvou setech, ale v tie-breaku druhé sady nevyužila dva mečboly. Poté, co Ču Lin druhý odvrátila, bylo utkání za stavu 8:8 na více než hodinu přerušeno kvůli dešti. Dohrávka vyšla lépe Číňance, získala hned první dva body a tím i sadu.

Bývalou světovou jedničku Plíškovou však ztráta setu nerozhodila a v rozhodující fázi na kurtu kralovala. Rychle se dostala do vedení 4:0 a náskok už nepustila. Na okruhu WTA Tour zvítězila Plíšková po třech porážkách a od dubnového turnaje ve Stuttgartu si připsala teprve druhou výhru. Ve druhém kole rodačku z Loun čeká světová jednička Iga Šwiateková z Polska, jež měla na úvod volno.

Déšť přerušil také utkání Bouzkové, jež vedení 4:2 v druhém setu v dohrávce proměnila ve výhru. Uspěla tak týden poté, co v roli obhájkyně titulu vypadla na turnaji v Praze už v prvním kole. Její další soupeřkou bude pátá nasazená Caroline Garciaová z Francie.

V Montrealu se poprvé od wimbledonského triumfu na kurtech objeví Markéta Vondroušová, v pavouku jsou také Karolína Muchová, Petra Kvitová a Kateřina Siniaková.

Zdroj: ČTK
Ohodnoťte počtem hvězdiček.