Lehečka dohrál v Umagu ve čtvrtfinále, nestačil na Arnaldiho

Umag (Chorvatsko) - Český tenista Jiří Lehečka při premiéře v roli turnajové jedničky na okruhu ATP vypadl v Umagu ve čtvrtfinále. Se sedmým nasazeným Matteem Arnaldim z Itálie prohrál 6:3, 2:6 a 4:6.

Redaktor RN 28.07.2023 19:06:00 2x

Hodnocení

100%

Jednadvacetiletý Lehečka bez problémů vyhrál první set, ale nakonec na třetí semifinále v kariéře nedosáhl. Do druhé sady totiž vstoupil ztraceným podáním a dvaadvacetiletý Arnaldi nabídnutou výhodu udržel a vyrovnal.

Ve třetím setu bylo skóre vyrovnané do stavu 3:3. Pak ale Lehečka přišel o podání a už se do zápasu vrátit nedokázal. Nejlepší český tenista poté ještě dokázal odvrátit první mečbol, ale druhý už Arnaldi proměnil.

Lehečka tak promarnil šanci potřetí v kariéře postoupit na okruhu ATP do semifinále. Mezi nejlepší čtyřku se dostal letos v Dauhá a loni v Rotterdamu. Na finálovou účast aktuálně 33. hráč světového žebříčku zatím čeká.