Koubek: Máme zkušenosti, kvalitu i herní předpoklady odvetu s Dritou zvládnout

Priština - Trenér plzeňských fotbalistů Miroslav Koubek je přesvědčený, že Viktoria má zkušenosti, kvalitu i herní předpoklady zvládnout čtvrteční odvetu 2. předkola Evropské konferenční ligy na hřišti kosovské Drity. Kouč věří i ve zlepšení produktivity oproti úvodní domácí bezbrankové remíze.

Redaktor RN 02.08.2023 19:32:00 0x
Koubek: Máme zkušenosti, kvalitu i herní předpoklady odvetu s Dritou zvládnout

Hodnocení

100%

Mužstvo má řadu zkušených hráčů, kteří už takovými zápasy prošli. I v těchto klimaticky náročnějších destinacích. Zkušenost je dobrá vlastnost do takových zápasů. Na druhou stranu víme, že i hráči Drity mají zkušenost. Už čtvrtý rok po sobě hrají kvalifikaci Konferenční ligy. To nejsou žádní zajíci, řekl Koubek na tiskové konferenci v Prištině.

Víme, že po solidním herním výkonu a střeleckém zaváhání jsme si tu situaci zkomplikovali. Takže můžeme očekávat motivaci domácích. Čeká nás nepříjemný soupeř, ale víme, že máme svoji kvalitu a vysoké herní předpoklady to zvládnout, doplnil jednasedmdesátiletý trenér.

Po jeho návratu na plzeňskou lavičku tým v nové sezoně ještě ve třech soutěžních duelech nezvítězil a vstřelil jediný gól. Pracujeme na tom jak na hřišti, tak u videozáznamu. Říkáme si detaily i obecné věci. Víme, kde je problém. Je to výběr místa, větší agresivita, přesnost, zklidnění i způsob prosadit se víc jeden na jednoho, určitě i střelba z druhé linie. V těchto věcech jsme trošku horší, než bychom si přáli, upozornil Koubek.

V odvetě chce hrát ofenzivně a odvážně. Myslím, že úspěch ve fotbale vždycky vede přes aktivní hru. Na druhou stranu z taktického pohledu je potřeba mít věci vyvážené. Určitě nechceme hrát způsob, který nám není vlastní. Chceme být útoční, aktivní, na míči. Věřím tomu, že se nám podaří zlepšit produktivitu a soupeře zdoláme, uvedl kouč plzeňských ligových mistrů ze sezony 2014/15.

Má jasnou představu, jak se kosovští vicemistři budou v Prištině proti Viktorii prezentovat. Víme, že Drita je dobrý soupeř, a víme, co nás čeká. Věděli jsme to i před domácím duelem, měli jsme všechny potřebné informace. Počítáme i s bouřlivým prostředím. Myslím si, že v bouřlivém prostředí se vždycky hraje dobře, prohlásil Koubek.

Až na dlouhodobě zraněné obránce Milana Havla, Luďka Pernicu a Filipa Čiháka má k dispozici kompletní kádr. Na dotaz místních novinářů odmítl, že by se Drity bál. Jsme všichni připraveni. Kondiční a zdravotní stav je velmi dobrý. Slovo strach ve fotbale nepoužíváme. Respekt a pokora k soupeři ano, ale strach ne, dodal bývalý trenér Hradce Králové, Bohemians 1905, Slavie, Mladé Boleslavi nebo Ostravy.

Zdroj: ČTK
Ohodnoťte počtem hvězdiček.