Judistka Zachová skončila pátá v Budapešti a má blízko na olympiádu

Budapešť - Judistka Renata Zachová vybojovala páté místo na prestižním Masters v Budapešti a je blízko olympijské účasti na hrách za rok v Paříži. V boji o bronz v hmotnostní kategorii do 63 kilogramů podlehla úřadující olympijské vítězce a šestinásobné mistryni světa Clarisse Agbégnénouové z Francie. Pokud se do Paříže Zachová kvalifikuje, bude první českou judistkou na OH po dvaceti letech.

Redaktor RN 05.08.2023 17:35:00 0x
Judistka Zachová skončila pátá v Budapešti a má blízko na olympiádu

Hodnocení

100%

Agbégnénouová je můj velký idol a mrzí mě, že jsem s ní prohrála. Ale jinak to byl super den, a kdyby mi někdo řekl, že budu pátá na Masters, tak bych mu moc nevěřila, uvedla Zachová.

Masters je po MS nejlépe bodovaným turnajem a významnou akcí v olympijské kvalifikaci. Zachové v žebříčku pro Paříž patřilo 14. místo, na hry se dostane dvacet judistek. Dnes v maďarské metropoli dosáhla na tři vítězství, dvakrát prohrála a odvezla si s jedním z největších úspěchů v kariéře také 648 bodů.

Třiadvacetiletá Zachová zahájila soutěž výhrou nad Brazilkou Ketleyn Quadrosovou, zdolala ji na ippon. Pak se prosadila i proti vicemistryni světa Kanaďance Catherine Beaucheminové-Pinardové a jako první Češka v historii prošla na Masters do čtvrtfinále.V něm ji zastavila Laura Fazliuová z Kosova, ale v opravách si připsala Zachová další úspěch proti Polce Angelice Szymaňské.

Hvězdné Agbégnénouové na tatami vzdorovala dvě minuty, po polovině základní hrací doby ale francouzská favoritka získala nejprve wazari a poté dostala mladou Češku do sevření. Z něj už se Zachová nedostala.

V neděli se v Budapešti představí dvojnásobný olympijský vítěz Lukáš Krpálek ve váze do 100 kg a David Klammert v devadesátce.

Zdroj: ČTK
Ohodnoťte počtem hvězdiček.