Jedničku draftu NHL bude volit Chicago, má šanci získat talent Bedarda

New York - Právo první volby v letošním draftu hokejové NHL získali zástupci Chicaga. Dres Blackhawks by tím pádem měl v budoucnu oblékat sedmnáctiletý kanadský supertalent Connor Bedard, jenž je všeobecně považován za nejlepšího mladého hráče od roku 2015, kdy si Edmonton vybral jednu z největších postav současné kanadsko-americké soutěže Connora McDavida. Chicago uspělo v tradiční loterii pro určení pořadí na draftu.

Redaktor RN 09.05.2023 08:29:00 2x
Jedničku draftu NHL bude volit Chicago, má šanci získat talent Bedarda

Hodnocení

100%

Největším favoritem loterie byl s pravděpodobností 25,5 procenta Anaheim, který bude nakonec volit jako druhý. Chicago mělo třetí nejvyšší šanci (11,5%), uspělo ale lépe i než Columbus, jehož zástupci budou z talentovaných hráčů vybírat jako třetí.

Chicago volilo jedničku draftu zatím jen jednou v historii. V roce 2007 získalo amerického útočníka Patricka Kanea, který následně s týmem získal třikrát Stanleyův poháru. Kane letos po 16 letech klub opustil a v létě by jej mohl nahradit Bedard, kolem kterého by Blackhawks mohli začít budovat nový tým.

Sedmnáctiletý kanadský útočník je označován za generační talent. Už je dvojnásobným juniorským mistrem světa a v roce 2021 ovládl i světový šampionát hráčů do 18 let.

Bedard působí třetí sezonu v týmu Regina Pats v juniorské soutěži WHL a v tomto ročníku nasbíral v 57 zápasech základní části 143 bodů za 71 branek a 72 asistencí. Byl nejproduktivnějším hráčem i nejlepším střelcem soutěže. V sedmi zápasech play off přidal Bedard dalších deset gólů a stejný počet finálních přihrávek.

Draft NHL se uskuteční 28. a 29. června v Nashvillu.

Zdroj: ČTK
Ohodnoťte počtem hvězdiček.