Hermannová se Štochlovou zahájily ME v beachi prohrou s Francouzkami

Vídeň - Plážové volejbalistky Barbora Hermannová s Marií-Sárou Štochlovou zahájily mistrovství Evropy ve Vídni prohrou 1:2 na sety s Francouzkami Lézanou Placetteovou a Alexií Richardovou. Češky sice s přehledem získaly první set, níže nasazené soupeřky ale zápas otočily. Odpoledne se Hermannová a Štochlová utkají se Španělkami Sol Guidarelliovou a Sofíí Gonzálezovou o udržení v turnaji. Druhou českou dvojici Miroslavu Dunárovou a Danielu Resovou čekají na úvod Polky Jagoda Gruszczyňská s Aleksandrou Wachowiczovou.

Redaktor RN 02.08.2023 13:16:00 2x

Hodnocení

100%

Hermannová se Štochlovou v první sadě ani jednou neprohrávaly a zvítězily 21:16. Druhý set měl opačný průběh. Francouzky od počátku vedly, a přestože se české jedničky v závěru několikrát dotáhly na jediný bod, nasazené devatenáctky vyhrály 21:19.

Dlouho vyrovnaný tie-break rozhodla za stavu 9:8 pro českou dvojici pětibodová šňůra Francouzek, jež nakonec zkrácenou sadu ovládly 15:11. Odpoledne si zahrají o vítězství ve skupině, které znamená přímý postup do osmifinále.