Girona porazila Las Palmas 2:0, Dovbyk si upevnil vedení mezi střelci

Madrid - Girona ve španělské fotbalové lize zvítězila na hřišti Las Palmas 2:0 a posunula se na druhé místo před Barcelonu, která se v případě pondělní výhry nad Valencií může před katalánského rivala vrátit. Ukrajinský útočník Arťom Dovbyk dal 19. gól v soutěži a kraluje pořadí střelců o dvě branky před Judem Bellinghamem z Realu Madrid.

Redaktor RN 27.04.2024 16:19:00 1x

Hodnocení

100%

Domácí v osmé minutě prováhali příležitost jít do vedení, když Ramírez neproměnil penaltu. O 18 minut později jej na druhé straně napodobil Dovbyk, jeho pokus však do sítě dorazil dobíhající López. V 57. minutě dostal ukrajinský útočník šanci na penaltový reparát a tentokrát nezaváhal.

Girona bodovala na soupeřově hřišti poprvé od 28. ledna. Fotbalisté Las Palmas protáhli sérii bez vítězství na devět zápasů a pošesté v řadě prohráli. Na sestupové pásmo mají náskok 12 bodů, k jistotě záchrany jich potřebují ve zbývajících pěti kolech uhrát alespoň šest.

Las Palmas - Girona 0:2 (26. López, 57. Dovbyk z pen.),

16:15 Almería - Getafe,

18:30 Alavés - Celta Vigo,

21:00 Atlético Madrid - Bilbao.